Verím, že sa jedného dňa zobudíš a pochopíš, prečo si to musela zažiť. Verím, že jedného dňa to bude všetko dávať zmysel. Dúfam, že sa jedného dňa zobudíš a uvedomíš si, že už nie si uviaznutá. Že existuje niečo, čo môžeš robiť so situáciami, ktoré nefungovali.

Že život môže byť síce ťažký, no existuje spôsob, ako v ňom nájsť krásu. Že existuje spôsob, ktorým aj ty môžeš ovládať veci. Že je tu cesta k novým začiatkom a novým kapitolám. Dúfam, že sa jedného dňa zobudíš a rozhodneš sa pre zmenu. Dúfam, že si uvedomuješ, že svoj život môžeš zmeniť. Dúfam, že vieš, že nič nie je také hrozné, ako si myslíš.

 

Dúfam, že nájdeš odvahu byť tým, kým v skutočnosti si. Dúfam, že nájdeš odvahu nasledovať svoj hlas, nájsť svoj vlastný zmysel a vytvoriť život, ktorý ťa bude robiť šťastnou. 

zdroj: Photo by Yuri Levin on Unsplash.com

Už žiadne falošné smiechy a úsmevy. Liečenie je bolestivé a neexistuje žiadny spôsob, ako ho urýchliť. Liečenie duše znamená konfrontovať sa s realitou a znovu pocítiť bolesť a utrpenie.

Liečenie znamená pokračovať v prežívaní svojho života, aj keď si na pokraji roztavenia a dokonca aj keď ti chýba osoba, ktorá pre teba znamená najviac. Znamená to, že si sa rozhodla prekonať sa a posunúť sa ďalej. Zažiješ ešte veľa sĺz, veľa zlých nocí, necitlivosti a bolesti.

Jedného dňa sa zobudíš a uvedomíš si, že si to musela zažiť. Jedného dňa to celé bude dávať zmysel a ty si uvaríš svoju kávu, naraňajkuješ sa a usmeješ sa, pretože pochopíš, že si sa posunula ďalej a všetky zlé momenty boli potrebné. Jedného dňa budú zlé momenty v tvojom živote vzácne a ty si uvedomíš, že o tom je život.

Stále mám pocit, že každý deň je príliš krátky na všetko, o čom chcem myslieť, na všetky prechádzky, na ktoré sa chcem vydať, na všetky knihy, ktoré chcem prečítať a na všetkých priateľov, ktorých chcem vidieť.“ – John Burroughs

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.