Photo by Drew Coffman on Unsplash.com

Viem, že sa občas hneváš na to, v akej situácii sa nachádzaš. Že občas cítiš beznádej a myslíš si, že zlé veci sa dejú len tebe. Negatívne myšlienky majú moc ovplyvňovať ťa viac, než si myslíš. Zakradnú sa do tvojej mysle a postupne ich nevieš vyhnať z hlavy, sú tam deň čo deň.

No zapamätaj si, že tento život je pre teba ten najsprávnejší. Nezáleží na tom, čo si o tom myslíš ty, muselo to prísť. Všetko čo sa ti stalo ťa istým spôsobom formovalo na tú osobu, ktorou si dnes. Či už preto, aby si si z toho zlého zobrala ponaučenie a pohla sa ďalej, alebo preto, aby si si uvedomila, čo si naozaj zaslúžiš a čo si máš pýtať od života.

zdroj: Photo by Allef Vinicius on Unsplash.com

Tvoj život predtým bol možno viac zaujímavejší – chodila si častejšie von, na párty, mala si okolo seba veľký okruh priateľov a každú minútu si bola zaneprázdnená. Tvoj starý život bol bláznivý, no prázdny. Nemohla si sa nikomu zdôveriť, mala si pocit, akoby si nič necítila a v podvedomí si vedela, že toto nie je pre teba.

Dnes je tvoj život možno trochu sivý a nie ružový, ako si si predstavovala. Avšak je tvoj. Si sama sebou a nemusíš sa pred nikým na nič hrať. Pochopila si, že v živote prídu dobré aj zlé dni.

Že tých zlých musí byť možno aj viac, aby si si vedela vážiť tie dobré dni. Že si musíš občas aj poplakať, aby si sa vedela smiať z plného hrdla. Že musíš byť občas aj sama a bez spoločnosti, aby si sa potom viac tešila na svojich priateľov.

Ver mi, ak ti poviem, že toto je ten život, aký máš žiť. Presne takto. V rovnováhe a s vedomím, že to je správne. Musíš žiť, nielen prežívať.

Aj keď si možno zlomená a nahnevaná – žiješ, cítiš a máš v sebe emócie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife