Photo by Ana Francisconi on Unsplash.com

Nikdy by si sa nemala ospravedlňovať za to, čo cítiš. Nikdy by si sa nemala cítiť zle za to, že cítiš veci príliš.

Možno sa ti zdá, že si k ľuďom príliš otvorená, možno sa ti zdá, že si k partnerovi príliš láskavá, možno sa ti zdá, že si k rodine príliš emotívna.

No ako to môže byť pre teba zlé, ak takto funguješ celý život?

Celý život si príliš. Miluješ príliš veľa. Plačeš príliš veľa. Cítiš príliš veľa. Nerobí to z teba zlú osobu, len nie sú na to ľudia zvyknutí. V modernej dobe sme sa naučili skrývať svoje emócie, aby sme si neublížili. Robíme zo seba bezcitných ľudí, ktorých nič nezaujíma, aby sme si nemuseli pripustiť, že aj my túžime po láske a ľudskom teple.

Ak si myslíš, že ťa všetci ľudia odcudzujú za to, že príliš veľa cítiš, nebuď previnilá a neospravedlňuj sa. Ty si si dokázala, ako jediná, zachovať svoju tvár aj v tomto svete. Muž, ktorý ťa bude ľúbiť, bude v tebe vidieť osudovú ženu.

Neboj sa byť hrdá na to, že si „príliš“. Nesnaž sa to skrývať a neutláčaj svoje emócie.

Pracuj skôr na tom, aby si svoje city a lásku, dávala správnym ľuďom. Nauč sa počúvať ľudí a dávaj im to, čo si myslíš, že im chýba. Otváraj im oči a skús ich naučiť, nech sa na svet dívajú tak, ako sa dívaš ty.

Miluj príliš. Nikdy si to nenechaj vziať. Pretože aj keby sa ti stalo niečo zlé, keď budeš milovať najviac ako vieš, môžeš si povedať, že si pre tú lásku urobila všetko. Si perfektná presne taká, aká si. S celými tvojimi citmi a emóciami. Miluj všetkých ľudí tak, ako si želáš, aby oni milovali teba. Ukáž im, aký krásny môže byť svet, keď neskrývaš svoje pocity.

A buď si istá, že raz sa nájde osoba, pre ktorú budeš tá pravá.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating