Posledných pár mesiacov bolo pre teba ťažkých. Nedokázala si sa na seba ani len pozrieť do zrkadla bez toho aby si nevidela to úbohé stvorenie, ktoré je zničené vlastnými seba deštruktívnymi myšlienkami. Myšlienkami o tom, že si to proste nezvládla. Nedokázala si ho udržať, nedokázala si ho prinútiť, aby s tebou ostal. To je však celá pointa. Ty nemáš nikoho nútiť. Ty nie si tá, ktorá mu má dennodenne ukazovať, že si preňho dosť dobrá. Že si hodná toho aby bol s tebou. Aby si vybral teba miesto nej. 

Sama dobre vieš, že on nebol správnym krokom pre teba. Bol príjemným rozptýlením. Krásnym závanom letného vzduchu. Bol dobrodružstvom, do ktorého si vletela priamo ako býk do vejúcej krvavočervenej plachty. Iste, bolo to skvelé, bolo to správne pre ten daný okamih.

Úžasný pocit, vedieť ujsť a stratiť sa v jeho pevnom náručí. To, ako ti vždy hladil vlasy a teba to šteklilo, ale milovala si ten pocit tak si len držala ako skamenená. Ako vedel rozprávať príbehy. Ako ťa nechal zaspať na svojej hrudi a počúvať tlkot jeho srdca, až kým si nezaspala a potom ťa prekryl dekou a díval sa na teba. Možno si skutočne aspoň raz povedal: „pane bože ona je naozaj úžasná.“ Možno!

Zažila si skvelé leto, také, ktoré nikdy za nič nevymeníš, ničím nenahradíš pretože si drží prvenstvo. Tak je to správne. Avšak rovnako ako horúce večeri vystriedal štipľavý vietor a ty meníš tenký svetrík za teplý kabát, rovnako sa musíš posunúť vpred.
„Jeseň nám ukazuje aké krásne je nechať veci odísť.“ 

Prechádzala si peklom, ja viem. Nakoniec sa z teba však stala žena, ktorá sa aj napriek tomu, že prechádza ohňom, nikdy nespáli. Žena, ktorá sa už nestriasa pri znení jeho mena pretože si uvedomila svoju hodnotu. Vstala si, a aj napriek tomu, že máš stále rany, ktoré potrebujú zahojiť konečne robíš to, čo už dávno nie. Bojuješ. Som veľmi šťastná, že si opäť na nohách. Je skvelé vidieť ťa takú aká skutočne si. Silná, odolná, nepriestrelná!

Obohatená o novú skúsenosť pokračuješ a tvoj krok je stále istejší a sebavedomejší. Si predsa tá, ktorá to nikdy nevzdala.

Nikdy nezabúdaj na to, kto si. Si žena, srdcová dáma. Si kráľovná! Tak nenechaj pešiaka aby ti strhol korunu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.