Cítiš sa prázdna? Cítiš sa zbytočná, nepotrebná a nedostatočne dobrá? Necítiš sa smutná ani šťastná? Nevadí… Takéto pocity prichádzajú väčšinou po nejakej veľkej udalosti alebo zvrate, ktorý nastal v tvojom živote. Je to  niečo ako zmena. Zmena k lepšiemu.

Trápia ťa pocity ktoré máš? Je to v poriadku mám ich tiež. Chcem ti povedať, že v živote veľakrát nebudeme vedieť na čom sme. Páčim sa mu? alebo je to len hra. Naozaj som dobrá na tú pozíciu alebo nie? Je všetko v poriadku alebo nie? Takéto pocity sú bežné u každej z nás. 

zdroj: unsplash.com

 

V poslednej dobe sa cítim ako zabudnutý kufor na letisku, ktorý sa točí stále dokola ako život. No pozri sa s odstupom času, či za ten rok je všetko rovnaké? NIE! Všetko sa zmenilo, pretože každý jeden deň je zmena. Moje pocity hovoria o zabudnutom kufri, ale skutočnosť je iná. Každý jeden deň sa mením a formujem to, aká som a čo som. Cítim sa riadne nepotrebná a zbytočná, ale viem, že je to len obdobie, ktoré prejde. Síce si vravím každý deň kedy. 

Sama neviem či som smutná a či šťastná. Takéto dni proste len idú. Dni prejdu s úsmevom na perách a večer si poviem, aký mal ten deň zmysel, pretože sama ho neviem. Niekedy neviem, či sa mám usmievať alebo plakať no v poslednej dobe som si uvedomila jednu dôležitú vec a to, že keď si problémy nechám pre seba a najprv sa s nimi vnútorne vysporiadam a až potom ich poviem, je to lepšie, ako keby že ich hneď niekomu vešiam na krk.

Najprv si sama v kľude popremýšľaj nad tým, čo ťa vlastne trápi a potom konaj. Plačem stále na dlážke v kúpeľni,  ale sama a viem, že som silná, aby som zvládla to čo ma čaká. 

Zistila som, že keď som sama učím sa RÁSŤ a učím sa BOJOVAŤ sama za seba, bohužiaľ to v dnešnej dobe treba kvôli ľuďom. Nechcem tým povedať, že máš odháňať ľudí od seba to nie. Chcem povedať, že treba  len zistiť, ktorí ľudia za to stoja, aby stáli pri tebe. Vážne je lepšie mať menej kamarátov a pravých ako viac falošných a nepotrebných. Zhrniem ti záver pocitov, ktoré niekedy nevieš ani aké máš. 

zdroj: unsplash.com

Je v poriadku, že nevieš čo sa deje, že nevieš čo cítiš, pretože je to dočasné. Je to niečo čo sa vystrieda s poriadnym šťastím, ale bohužiaľ aj so smútkom. Nezabúdaj, že keď sa vysporiadaš vnútorne budeš spokojná aj navonok. Dokážeme všetko čo si zaumienime.

Tak prosím netráp sa nad momentálnymi pocitmi lebo to prejde, možno nie dnes alebo zajtra ale raz určite. Nemôžeš premárniť čas s tým, že nevieš či si šťastná alebo nie. Proste ak chceš byť, tak buď. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.