Tieto riadky sú venované všetkým ženám, ktoré závidia. Všetkým tým, ktorých srdcia sužuje horký pocit nenávisti, zlosti, hnevu, nežičlivosti a zatrpknutosti. Všetkým takým ženám, ktoré namiesto toho, aby rozsievali okolo seba dobro a lásku, si radšej zvolili cestu horkosti. Prečo? Za akú cenu?

Mnohé ženy radšej ani nemajú priateľky, pretože sú si vedomé, čoho sú ženy schopné. Na jednej strane od prírody citlivejšie, no na druhej strane o to väčšmi poznamenané krutosťou osudu, kvôli čomu si zvolia temnú stranu namiesto svetlej a vybočia z rádu milých žien. Ohováranie a závisť sa stanú ich vernými spoločníkmi, pričom si zrejme neuvedomujú, že tým najviac škodia sami sebe.

Dennodenne sa zamýšľam nad tým, čo ich k tomu vedie? Azda si myslia, že keď zrania inú ženu alebo jej podkopú sebavedomie, nepodržia ju v najťažších chvíľach a vysmejú ju, zvýšia tým svoju hodnotu? Myslím si, že svet sám o sebe je dosť bezcitnou džungľou, plnou samoľúbych a dominantných chlapov, ktorí bez váhania radi zneužijú citlivosť ženy vo svoj prospech. A práve preto by sme si my ženy mali navzájom pomáhať a podržať sa v ťažkých časoch, pretože najlepšie vieme, aké ťažké je byť ženou.

zdroj: unsplash.com

Jedno máme všetky, bez výnimky, spoločné – ženskosť. A tak ju využívajme vo svoj prospech. Nezneužívajme ju na ublíženie druhým ženám, či už povyšovaním sa alebo osočovaním. Netrhajme jedna druhej vlasy za to, že je krajšia, lepšia, úspešnejšia než my samé. Krásu a dobrotu inej ženy berme ako inšpiráciu, vďaka ktorej môžme na vlastnej ceste rásť, poučiť sa, motivovať sa a ísť vpred aj napriek nepriazni osudu. Podajme jedna druhej pomocnú ruku a nerobme chyby zatrpknutých žien! Ony ešte nevedia, že si tým skazia dušu, srdce a raz i zdravie…

zdroj: unsplash.com

Priateľky, milenky, partnerky, matky, slečny – ženy! Nebojte sa vystúpiť z vlastného tieňa a ukážte to, čo vás robí výnimočnou. Namiesto toho, aby ste svoju dušu obalili blenom, prosím, spravte niekomu deň krajším, vytvorte malé miesto v tomto veľkom, krutom svete, na ktoré budú iní radi chodiť získať pre seba maličký kúsok šťastia. Usmievajte sa a obklopujte sa vecami, ktoré vás robia šťastnými. Zabudnite na závisť, ktorá vás nikam neposunie a začnite žiť svoj život! Hneď teraz!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.