Drahá, buďme k sebe úprimné. Je to tu zas. Ten pocit, kedy ti začínajú motýliky lietať v bruchu, usmievaš sa zas o čosi viac a žiariš ako slniečko. Je to ten známy pocit zamilovanosti. Pocit, o ktorom síce nehovoríš nahlas, ale vieš, že je tu, a že sa ťa začína zmocňovať. Ale dovoľ mi pripomenúť ti pár vecí, na ktoré zabúdaš.

Si žena a tá potrebuje cit. Je logické, že sa snažíš hľadať lásku všade možne. Je jasné, že sa ju snažíš aj rozdávať, kde sa len dá, pretože si taká tá, stará, dobrá duša, ktorá vie, že láska je odpoveďou na všetko. Ale nezabúdaj aj na to, že láska nemusí byť vždy láska. Niekedy je to iba „problém“ obalený v pozlátku, aby pôsobil ako niečo skutočné, pričom ti to chce iba pomotať hlavu, zlomiť srdce a odísť. A ten muž, ktorého si si práve vybrala, je presne taký, ako ten pozlátený problém. Nie je skutočný a s láskou naozaj nemá nič spoločné.

Si mladá, krásna, dobrá žena. Máš v sebe veľa dobra a lásky, veľa nehy, úcty, pokory, máš v sebe naozaj priveľa dobrých vlastností. Nájdi medzi nimi aj úctu k sebe samej.

Byť verná sama sebe, dokázať si vážiť samú seba, nestojí nič. Nie je to o namyslenosti či pýšení sa. Je to o tom, že poznáš seba samú lepšie ako ktokoľvek iný. Že vieš, že si dobrá žena, ktorá stojí za všetku lásku a pozornosť. Že sa nenecháš nalákať na prvého muža, ktorý sa ti postavil do cesty s tým, že ťa chce získať.

View this post on Instagram

Someone will love you.

A post shared by Elliott Dunning (@elliottsdunning) on

Ten muž tu pre teba nikdy nebude. Keď sa budeš trápiť, smutne sedieť večer doma a čakať na neho, on bude niekde so svojimi kamarátmi pripíjať na to, že nezostal doma pri tebe. Keď sa rozhodneš v sobotu večer zostať doma na gauči, sledovať svoj obľúbený film a čítať knihu, on pôjde na tú párty, kde ťa pred časom zbalil a bude to znova skúšať na ďalšiu slečnu, zatiaľ čo ty budeš rozprávať o ňom svojej najlepšej kamarátke ako o mužovi, ktorý dokázal ukradnúť tvoje srdce. On bude písať ďalším trom, že nedokáže na ne prestať myslieť.

Je to muž, ktorý nepozná vážnosť vzťahov. Muž, ktorý si neváži lásku a ani ženy. Muž, pre ktorého je prioritou si nabaliť v klube podnapitú slečnu, omotať si ju okolo prsta, poblázniť jej hlavu a odísť. Áno viem, počúva sa to ťažko, v duchu každé moje slovo popieraš, pretože cítiš že sa ti páči. Cítiš, že si tá, ktorá ho môže zmeniť, dať mu iný smer, spraviť z neho správneho muža. Ale nieje to tak.

Ty tu nie si od toho. Nie si tu od toho, aby si menila niekoho. Keby chce byť vhodným mužom pre teba, stane sa ním aj bez tvojej pomoci.

Nesnaž sa nahovoriť si, že je iný, že ty si tá, jediná, výnimočná žena v jeho živote, s ktorou to myslí vážne, pretože ti povedal, že si iná ako ostatné. Blbosť. Nesnažil by sa o teba. Iba, keď mu to vyhovuje alebo vtedy, keď sa pri tebe zjaví iný muž. Bol by pri tebe stále. Bez ohľadu na to, čo sa deje.

Ale buď pokojná, nie všetci muži sú takýto. Nájdu sa aj tí správni, milujúci. Tí, ktorí ak ti povedia, že ťa majú radi, tak ťa majú radi a úprimne. Nejde im iba o to dostať ťa do postele. aby sa tebou mohli chváliť pred kamarátmi. Daj šancu sama sebe nájsť toho pravého milujúceho muža a na tohto chlapca, ktorý má iba veľké reči sa vykašli. Ušetríš tým sebe veľa bolesti.

Zaslúžiš si len to najlepšie. Neuspokojuj sa s málom iba pre pocit toho, že máš potrebu niekoho mať. O tom láska nie je.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.