Hovorí sa, že priatelia sú ako rodina, ktorú si môžeš vybrať sama.

Môžeš sa rozhodnúť o tom, koho budeš považovať za kamaráta a koho nie. Za život stretneš veľa ľudí, preto by si mala byť opatrná, komu budeš veriť. Ja môžem povedať, že mám tých najlepších priateľov, akých som si mohla priať.

Videli ma v tých najťažších chvíľach a stále ma majú radi. Vedia o mne všetky zlé veci (aj tie dobré, samozrejme) a neustále sa so mnou priatelia. Vedia mi vyčariť úsmev na tvári v momentoch, kedy sa mi chce plakať. Robia všetko pre to, aby som bola šťastná a aby som sa nevzdávala.

Títo priatelia ma môžu vidieť v najhoršej chvíli môjho života a stále budú pri mne stáť. Nikdy ich nenudím, vždy ich bavia moje príbehy a každý deň sa pýtajú na to, ako sa cítim. Vďaka takýmto priateľom sa oplatí vstať z postele.

Úprimných priateľov, ktorí ti priamo do očí povedia čo si o tebe myslia, je ťažké v dnešnom svete nájsť. Preto buď rada, ak v tvojom živote takí sú. Vždy je lepšie, keď ti niekto povie, že ti napríklad oblečenie nesedí/neladí/nie je to tvoja veľkosť/typ, akoby si sa mala na večierku/párty strápniť.

Nie je umenie mať priateľa, ktorý ti na všetko prikývne a povie, že si vždy dokonalá. Umenie je nájsť priateľa, ktorý má svoj vlastný názor a nebojí sa ti povedať konštruktívnu kritiku.

Priatelia, ktorí ma videli v tých najťažších chvíľach a stále ma majú radi, vedia, že priateľstvo nie je len o tých pekných okamihoch. Pravé priateľstvo musí znášať veľa výziev, rovnako ako vzťah, aby vydržalo. Úprimné priateľstvo má vždy svoje prekážky a nedorozumenia, ktoré je potrebné zdolávať, aby za to stálo.

Ver mi, že tí praví priatelia od teba nikdy neodídu. Praví priatelia tu budú vždy, keď si budeš chcieť poplakať, keď sa budeš chcieť smiať a keď budeš potrebovať pomocnú ruku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.