Spoznali sme sa niekedy začiatkom minulého roka. Obaja vieme, akú dlhú a kľukatú cestu máme za sebou. Obaja vieme, kto od začiatku hral viac a kto menej férovú „hru“.

Viem, že si ma nežiadal, aby som čakala na to, ako sa rozhodneš. Cítila som to tak. A áno, nakoniec si sa rozhodol pre mňa, podľa Tvojich slov pre trpezlivé dievča, ktoré je vraj iné ako ostatné dnešné dievčatá, ktoré vie, čo chce a je silné. Pamätám si to presne, keď už som si povedala, že sa pohnem ďalej, že kašlem na Tvoju nerozhodnosť, keď som prišla vtedy z dovolenky, vtedy si mi vyznal Tvoje city. Sám od seba, tesne po tom, ako si ma vyzdvihol na letisku a zaviezol domov.

stocksy.com

Ako veľa času odvtedy prešlo. No mám to v hlave akoby to bolo včera. Vtedy som uverila tomu, že si možno konečne pochopil, čo všetko som Ti bola ochotná dať. Nezištne, lebo Ťa mám rada. Máme za sebou búrlivé mesiace, o tom niet pochýb. Raz hore, raz dole. Ale chcem, aby si vedel, že všetko, čo som kedy robila, hovorila alebo Ti písala, bolo preto, lebo som tu pre Teba bola vždy a na 100%. Aj keď si sa smial a mal dobrú náladu a spieval mi nejaké rádiové odrhovačky cestou v aute, aj keď si mal ťažký deň a bol si nahnevaný na celý svet. Cítila som to tak.

Chcela som, aby sa naplnili Tvoje slová, že konečne budeme niečo budovať. Spoločne. Aj si sa chvíľu snažil. Ja som sa snažila ešte aj po tom, ako som už vedela, že ty zjavne nechceš. Snažila som sa Ti byť dobrou ženskou, oddanou priateľkou, najlepšou kamarátkou, parťáčkou do dažďa, ktorá tu bola vždy, pripravená pomôcť, poradiť, tvoriť spoločný domov.

Vždy som Ti hovorila, že nie je nič, čo by som nevybavila, nezvládla alebo nezariadila a ty si ma za to obdivoval. Snažila som sa Ťa podporovať vo všetkom čo si robil, lebo som vedela, aké je to pre Teba dôležité. Lebo si neraz priznal, že ešte nikto Ťa tak nepodporoval ako ja.  Sme rozdielni. Viem to teraz a vedela som to aj pred tým. Ale išla som stále vpred.

pexels.com

Snažila som sa Ti vštepiť to najlepšie a dať Ti zo seba najviac ako som vedela. Často si mal výkyvy nálad, často si ma od seba odháňal a potom zase volal späť. Sám dobre vieš, koľkokrát som Ťa čakala dlho do noci, kým si prišiel z práce, celý unavený, s večerou na stole, s úsmevom na perách, s objatím medzi dverami. Bola som tu pre Teba vždy. Snažila som sa, aby si sa u mňa cítil ako doma a viem, že si sa tu tak cítil.

Nevyčítam Ti, že si ma nechal tak. Viem, že sa v Tebe dlho bili rôzne pocity a zmätky. Viem, ženy predo mnou Ťa neraz sklamali a klamali. Potom si bol dlho sám a dlho si žil takým tým sukničkárskym životom, kde si zohrával hlavnú úlohu ty SÁM. Podpísalo sa to na Tebe a na tom, že si často zabúdal na ľudí okolo a videl si len seba.

A zrazu sa objavilo žieňa, ktoré chcelo trochu pozornosti pre seba, ktoré Ti dávalo viac ako všetky predtým a ty si to akosi nevedel prijať. No nevedel si ani dať. Jediné, čo ma mrzí je to, že som zabúdala na seba. Tak veľmi som chcela, aby si bol spokojný a šťastný, že ani neviem, kedy si mi začal šľapať po krku. Snažila som sa tu byť pre Teba aj vtedy, keď si prežíval najťažšie obdobie v živote. Obaja vieme o čom hovorím, keď si mi plakal na ramene a ja som vtedy vedela, že musím byť silná a podržať Ťa, nech sa deje čokoľvek.

pixabay.com

Bola som tu. Za to všetko som dostala len jednu správu, s tým, že nie si šťastný, že Ťa to so mnou nenapĺňa.

Ostalo ticho.

Občas mi to ešte stále nedá a pýtam sa samej sebe, ako sa asi máš. Sčasti sa hnevám na seba, že som Ťa nenaučila vážiť si všetky tieto veci. Mohol si mať oddanú a milujúcu ženu. Nechal si ju ísť. Nechal si ma ísť. Odrazu Ťa nezaujíma ako sa mám, či som v poriadku. Ale viem, že každý si je strojcom svojho šťastia a dúfam, že ty to svoje, ktoré tak dlho už hľadáš, raz nájdeš.

Áno, mrzí ma, že sa rozplynulo všetko to pekné. Ale pochopila som, že ty si typ človeka, ktorý často máva rukou a neprizná si, že mohol spraviť chybu. A ja som človek, ktorý okrem svojich chýb si začal aj tie Tvoje uznávať za svoje. Viem, že nie si zlý človek. Len sám možno občas nevieš, čo naozaj chceš.  Ešte vždy, keď si na Teba spomeniem, musím sa zhlboka nadýchnuť. Raz to prejde, viem to, no dnes ešte nie, lebo si uvedomujem, ako veľmi som tu bola pre Teba na 100%.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.