Drahý M…..,

ak by si mohol niektoré zo svojich slov vziať späť, ktoré by to boli?

Áno, viem, je to ťažká otázka. Aj pre mňa by bola. Ak by som si s tebou nezažila všetky tie veci.

Už je to nejaká doba, čo sme sa spolu nerozprávali. A mám na to dobrý dôvod. Nie že by som nechcela, chcem, no potrebujem čas pre seba. Potrebujem si oddýchnuť. Príliš dlho som dávala a nič nedostávala späť. Minule som ťa videla. No schovala som sa za roh a rozplakala sa. Nie preto, že som ťa videla. Preto, čo sa z nás stalo. Boli sme nerozlučná dvojica a teraz sa ti vyhýbam, ako sa dá.

zdroj: unsplash.com

Vieš, ja som v našom vzťahu neočakávala zázraky. Chcela som len, aby si mi dal toľko pozornosti, koľko som ja dávala tebe. Podporovala som ťa v tvojich koníčkoch a tebe nikdy nenapadlo, že aj ja mám nejaké sny. A ešte si bol aj nevďačný. Celý čas si sa správal, ako keby som bola v tvojom živote za trest.

Viem, že si mi nechcel ublížiť. No to neznamená, že by ťa to nemalo mrzieť. Stále si mi hovoril slová ako „mrzí ma, že sa tak cítiš“, „máš na niekoho lepšieho“ a podobne. A potom som sa cítila, ako keby som bola na vine ja.

Čoskoro ti napíšem, čoskoro sa ti prestanem vyhýbať. No viem, aký si. A viem, že si zaslúžim niečo lepšie. Niekoho, kto bude šťastný, keď ma uvidí prichádzať. Kto mi napíše prvý, lebo sa nevie dočkať mojich slov. Kto ma ocení za to, aká som.

Ďakujem, že si mi ukázal, čo si zaslúžim. Bez teba by som na to nikdy neprišla. Teraz už nikdy neskončím s niekým ako si ty.

Prepáč za tak tvrdé slová. No potrebuješ prebudiť. Stále ti prajem v živote to najlepšie a verím, že si schopný dokázať veľké veci. Viem, že si inteligentný, snaživý a motivovaný. Dokážeš všetko, na čo si pomyslíš. Ďakujem, že si bol súčasťou môjho života. Aj ty máš podiel na tom, kým som dnes. No pravdou je, že často premýšľam nad tým, či by nebolo lepšie, keby som ťa nikdy nestretla.

Takže znova, keby si mohol niektoré slová vziať späť, čo by to bolo?

Ja by som vzala späť svoje prvé „Ahoj“.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.