Drahá moja, je to už večnosť čo sa poznáme. V mojom okolí je len zopár takých žien ako si ty. Jedným slovom – výnimočné. Už od mala som na teba pozerala s rešpektom a tajne dúfala, že sa od teba naučím všetky tie pozitívne veci, vďaka ktorým si mi pripadala úžasná.

Bola a stále aj si jednou z najkrajších dievčat, ktoré poznám. Máš svoj jedinečný štýl, si múdra a navyše aj inteligentná. Škola ti nikdy nerobila problém a o chlapov si núdzu nemala tiež. Vždy si ma vedela usmerniť tým správnym smerom a ak som mala nejaký problém, vedela si mi pomôcť.

Neviem prečo si práve takéto ženy vždy vyslúžia tých najväčších hlupákov. Kam sa v prípade vzťahov podeje ich múdrosť a rozhľad. Prečo práve ty priťahuješ mužov, ktorí si ťa absolútne nezaslúžia?

Chcem, aby si vedela, že máš svoju hodnotu. Že si zaslúžiš oveľa viac, než to s čím sa uspokojuješ. Že nemôžeš dovoliť chlapovi, ktorý ti nesiaha ani po členky, aby v tebe vyvolával komplexy. Aby ťa kritizoval a zhadzoval. Aby nevedel oceniť tvoju múdrosť.

Prosím ťa, nabudúce ak budeš vedieť, že to nikam nevedie, daj od toho ruky preč. Vášeň je to, čo dokáže rozdúchať oheň, ale nedokáže ho udržať večne. Na vzťah potrebuješ chlapa, ktorý si ťa váži, rešpektuje a hlavne ťa miluje.

Nemôžeš si dovoliť donekonečna šliapať po svojej osobe. Teba, ktorú nezlomili ťažké životné udalosti predsa nemôže zlomiť muž. Ten kvôli, ktorému si sa prinútila zhodiť ďalšie kilá, pretože jemu tvoja už aj tak pekná postava nestačila. Ten kvôli ktorému si na sebe začala neznášať veci, ktoré ti predtým nevadili (a ani by nemali).

Nezaslúžiš si, aby si bola mužom vo vzťahu a musela vyriešiť všetky problémy, ktoré sa vyskytnú. Viem, že si toho schopná a samostatná žena, ale nedovoľ, aby ťa zneužívali.  Ja viem, že sa trápiš, keď ho vidíš s inou, no musíš si uvedomiť, že to je to najlepšie, čo sa ti mohlo stať.

Každý nech si hľadá človeka sebe rovného. Preto prosím vstaň a zabudni na všetky hlúposti, ktoré kedy povedal alebo urobil. Môžeš sa nad nimi len zasmiať, pretože naozaj dúfam, že si už uvedomuješ, aké veci je v poriadku tolerovať a tie, ktoré sú už cez limit.


P.S.  Týmto chcem, aby si vedela, aká si skvelá, a že si zaslúžiš konečne niekoho, kto by ťa na rukách niesol.

P.S. 2  Ženy uvedomte si to aj vy, každá z vás je jedinečná a zaslúži si, aby ju niekto úprimne miloval.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.