Celé Slovensko sleduje kauzu okolo influencerky a podnikateľky Zuzany Strausz Plačkovej, ktorú minulý týždeň spolu s manželom Reném a 13 ďalšími ľuďmi zatkla a obvinila polícia zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Po 3 dňoch boli známi manželia pustení domov a tento štvrtok sa malo rozhodnúť o ich väzobnom stíhaní. To sa však nestane.

Najvyšší súd SR totiž zrušil verejné zasadnutie vo veci obvinených v rámci kauzy zločineckej skupiny zaoberajúcej sa drogovou trestnou činnosťou pôvodne vytýčené na 7. októbra. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Termín verejného zasadnutia vo veci René St. a spol. je, vzhľadom na späťvzatie sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, zrušený,“ uviedla hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Sudca vo štvrtok 30. septembra rozhodol o vzatí do väzby šiestich osôb, ktoré boli taktiež obvinené kvôli obave z pokračovania v trestnej činnosti, teda ide o ich preventívnu väzbu. Štyri osoby, medzi ktorými bola aj Zuzana a René súd do väzby nevzal.

Dôvodom bolo konštatovanie sudcu o neexistencii dôkazov, ktoré by preukazovali dôvodné podozrenie, že sa títo obvinení dopustili skutku, za ktorý im bolo vznesené obvinenie.

Zuzana sa sama k celej kauze chcela vyjadriť tento týždeň na svojom Instagrame. Možno aj toto rozhodnutie bude pre ňu kľúčovým na to, aby svojim fanúšikom povedala, čo má na srdci. Aktuálne má však plné ruky práce so sťahovaním sa do ich vysnívaného domu, kde ich už dnes čaká prvá noc. Tú si užijú aj s ich novým netradičným domácim miláčikom.

René sa dnes k situácii vyjadril jasne

 

Zdroj: SITA, instagram.com/rene.rendy

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.