instagram.com/this_is_the_polar_express, hatchedmke

Bez vianočných rozprávok si snáď sviatky ani nedokážeme predstaviť. Vedela si však, že niektoré sfilmované rozprávky majú aj svoju knižnú predlohu?

Vyskúšaj tieto Vianoce urobiť to, že namiesto filmu si prečítaš tieto knihy. Prípadne si po prečítaní knihy pozri film ešte raz a uvidíš, čo sa ti páči viac. Máš radšej filmy alebo knihy?

Vianočná koleda (Charles Dickens)

Charles Dickens v roku 1843 napísal knihu Vianočná koleda, s ktorou si sa možno stretla pri povinnej literatúre v škole. Ide o príbeh, ktorý rozhodne stojí za prečítanie, prípadne pozretie. Ak naozaj obľubuješ Vianoce, Vianočná koleda musí mať miesto na tvojom zozname.

Polárny expres (Chris Van Allsburg)

Chris Van Allsburg napísal a ilustroval knihu Polárny expres ešte v roku 1985. Aj keď ide o detskú knihu s peknými ilustráciami, aspoň sa vďaka nej znovu vrátiš do bezstarostných čias. A kresby následne môžeš porovnať s filmom z roku 2004, ktorý patrí každý rok k overeným klasikám.

Ako Grinch ukradol Vianoce (Dr. Seuss)

Pôvodná kniha vyšla už v roku 1957 vďaka autorovi Dr. Seussovi. Tento rok však vyšla nová verzia aj v slovenskom jazyku, ktorú preložil a prebásnil Ľubomír Feldek. Grinch patrí neodmysliteľne k vianočným sviatkom. Máš radšej film alebo animovanú rozprávku, ktorá vyšla v roku 2018?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife