Photo by Joelvalve on Unsplash.com

Všimla si si niekedy, že aj páry, ktoré sú nešťastné, zostávajú spolu? Ja som sa s tým stretla len nedávno a veľmi rýchlo som pochopila, prečo to tak je. Tu je pár vecí, ktoré som sa o tom naučila:

Jeden partner je na tom druhom závislý

Je jedno či je to žena alebo muž, ak nie je jeden z nich sebestačný, nerozídu sa. V partnerovi majú oporu, o všetko sa postará, všetko vybaví, uprace domácnosť, organizuje udalosti a rozhoduje o iných veciach.  Aj keď je niekto z nich nešťastný, nezvolia si rozchod, lebo by to neuniesli.

Partneri uzatvárajú dohody

Aj keď je to pre vzťah nezdravé, zostávajú spolu, pretože sa na niečom dohodli. Pre obidve strany to môže znamenať zisk, nech už ide o čokoľvek.

zdroj: Photo by Joelvalve on Unsplash.com

Majú spoločné veci, ktorých sa nechcú vzdať

Medzi bežné veci sa radia napríklad auto, nábytok alebo spoločná poistka a financie. Iste, dá sa to vyriešiť, ale väčší problém nastáva, keď jeden z partnerov nechce. Kvôli tomu zotrvávajú v nefunkčnom vzťahu.

Skrývajú tajomstvo, ktoré by sa mnohých dotklo, ak by sa rozišli

Nevšedný dôvod, no stáva sa to. Partneri skrývajú možno nejakú lož alebo tajomstvo, ktoré by neradi povedali. Znamenalo by to, že mnohí ľudia by boli sklamaní.

Musím ti však povedať, že emocionálne zdraví a stabilní ľudia, nezostávajú v nefunkčných vzťahoch. Aj keď stoja na jednej strane mnohé prekážky, snažia sa ich vyriešiť. Nezáleží, či ich budú riešiť pol roka alebo dlhšie, vždy sa budú snažiť nájsť cestu von. Hlavným dôvodom pre to, aby títo ľudia boli sami je to, že ich hnevá ich nešťastný vzťah.

Pre niektorých ľudí je jednoduchšie zostať vo vzťahu, aj keď majú problémy, pretože sa týmto problémom boja čeliť. Pre druhých ľudí je však neprijateľné vidieť, ako sa oni a človek, ktorého kedysi milovali, trápia.

Tak, do ktorej skupiny sa radíš ty?

 

Zdroj: www.psychologytoday.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating