Niekedy sledujeme seriály rad radom a ani sa poriadne nezamýšľame nad tým, o čom sú. To je však veľká chyba, pretože niektoré z nich sú natočené podľa skutočných udalostí. Mala by si si z nich preto vziať nejaké ponaučenie.

Vedela si o tom, že aj tieto seriály sú nakrútené podľa toho, čo sa stalo v skutočnosti? Každý jeden z nich ti odporúčame pozrieť. Niektoré si možno už aj videla, no ani si netušila o tom, že nejde len o ďalší vymyslený príbeh do zbierky.

Odhalenie (The Act)

V roku 2015 sa prevalil príbeh o matke Dee Dee Blanchard a jej dcére Gypsy. Matka vychovávala dcéru v tom, že je smrteľne chorá a musí sa o ňu starať. Pritom dostávala rôzne príspevky nielen od štátu, ale aj neznámych ľudí. Jedného dňa sa to dcéra dozvedela a spolu s priateľom naplánovali matkinu vraždu. Hlavnú úlohu Gypsy stvárnila herečka Joey King, ktorú poznáš z filmov The Kissing Booth. Kvôli role si dokonca nechala oholiť hlavu.

Orange Is The New Black

Vedela si o tom, že tento seriál natočili na základe knihy, ktorú napísala Piper Kerman? Autorka si na vlastnej koži vyskúšala pobyt vo federálnej väznici. Hlavná hrdinka viedla naoko dokonalý život, no dostihol ju čin, ktorý sa stal pred niekoľkými rokmi, keď pomohla prepašovať kufrík s peniazmi.

The Crown

Tento seriál ti určite nemusíme veľmi predstavovať. Je o kráľovskej rodine a o životnom príbehu kráľovnej Alžbety II. Život v kráľovskej rodine totiž nie je ani zďaleka taký jednoduchý a krásny, než sa na prvý pohľad môže zdať. Tešiť sa môžeš aj na príbeh princeznej Diany.

Černobyľ

Tento seriál je rekonštrukciou hrozných udalostí, ktoré sa stali na Ukrajine v roku 1986. Čo sa dialo predtým, než nastal samotný výbuch? A ako táto najhoršia katastrofa ovplyvnila život ľudí?

Narcos

Príbeh o drogovom barónovi Pablovi Escobarovi sa stal veľmi obľúbeným. Dozvieš sa o tom, ako sa z neho stal barón, ako utiekol z väzenia a že mal oveľa viac problémov, než by sa mohlo zdať.

Keď nás vidia (When They See Us)

Pätica tínedžerov bola obvinená z útoku, ktorý nespáchala. Aj napriek tomu ich odsúdili, čo navždy zmenilo ich životy. Príbeh je inšpirovaný skutočnou udalosťou z roku 1989, kedy v parku znásilnili bežkyňu a za týmto činom mali byť piati muži černosi. Štvordielna miniséria poukazuje predovšetkým na tému rasizmu.

Alias Grace

Seriál ukazuje príbeh slúžky Grace, ktorá bola ako 16-ročná obvinená za vraždu svojho pána a jeho milenky. Po 29 rokoch ju prepustia a svet sa začne dozvedať, čo sa presne vtedy stalo.

Videla si už všetky? Ak nie, ktorý si pozrieš ako prvý?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.