Január je so svojou výzvou Veganuary vždy mesiacom, kedy sa o vegánoch hovorí o čosi viac. Zapojenie do výzvy spočíva v tom, že by si počas mesiaca mala obmedziť konzumáciu živočíšnej potravy. Zamerať by si sa mala na rastlinnú stravu, najlepšie úplne vegánsku.

Vedela si o tom, že aj niektoré svetové celebrity sa rozhodli stať vegánmi a živočíšne produkty vylúčili už pred niekoľkými rokmi? Portály Elle a Women´s Health zverejnili zoznam známych osobností, ktoré z určitých dôvodov prestali jesť mäso.

Ariana Grande

Ariana Grande už odmalička jedla málo mäsa, no v roku 2013 verejne vyhlásila, že je vegánkou. Prezradila o sebe, že zvieratá miluje viac ako väčšinu ľudí a takto je šťastná.

Miley Cyrus

Miley sa začala o vegánstvo zaujímať už od roku 2013. Okrem konzumovania rastlinnej stravy sa zaujíma aj o udržateľnú módu. Je milovníčkou zvierat a symbol vegánstva si nechala aj vytetovať. V septembri minulého roka však priznala, že s vegánstvom musela zo zdravotných dôvodov skončiť a prešla na pescetariánstvo. Ako jediný zdroj mäsa má ryby, no zvyšok stravy je vegetariánsky alebo vegánsky.

Ellen Degeneres

Ellen Degeneres je vegánkou už od roku 2008. V súčasnosti je už trochu flexibilnejšou a sem-tam si dá rybu alebo vajcia. Tie však musia byť od sliepok, o ktorých vie, že majú voľný výbeh a sú šťastné.

Billie Eilish

Speváčka Billie Eilish bola už od detstva vegetariánkou, no v roku 2018 sa z nej stala vegánka. Má rada zvieratá a myslí si, že by sme ich mali nechať na pokoji. Je tiež proti noseniu norkových kožuchov či rias.

Natalie Portman

Herečka Natalie Portman sa stala vegánkou už v detstve. Láska k zvieratám ju priviedli k tomu, aby sa stala jednou z producentiek filmu „Eating Animals“.

Lea Michele

Herečka Lea Michele strieda vegetariánstvo a vegánstvo už roky. V roku 2017 povedala, že sa snaží celú svoju domácnosť udržať ako vegánsku a zdravú. Ak má chuť na nejaký snack, dá si ovocie alebo zeleninu.

Mayim Bialik

Herečka Mayim Bialik prestala jesť mäso, vajcia a mlieko, keď mala 19 rokov. Vegánkou sa stala po pôrode svojho prvého syna. Stala sa dokonca aj tvárou kampane organizácie PETA, ktorá sa angažuje za práva zvierat.

Meghan Markle

Meghan Markle síce nie je striktná vegánka, ale prezradila o sebe, že vegánske jedlá konzumuje počas týždňa a cez víkend sa stane, že si nedá až tak pozor a zje aj niečo, čo vegánske nie je.

Zdroj: elle.com & womenshealthmag.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.