Unsplash/Ayo Ogunseinde

Vzťah je založený na kompromisoch. Keď máš niekoho rada, kompromisy musíš robiť, inak sa celá vaša láska zrúti. Už to nie je len o tebe, ale aj o druhej osobe, ktorú miluješ. Nemôžeš si presadzovať len svoje názory, pretože potom by sa partner cítil menejcenne – a to platí aj opačne.

Tieto 3 druhy kompromisov musíte vedieť robiť, inak bude vaša láska toxická.

Výber toho, čo budete robiť večer

Asi najdôležitejšia vec, ktorú budete s partnerom často riešiť. Čo budete večer robiť? Pôjdete von alebo zostanete doma? V momentálnej situácii je to asi jednoduché, no ak by bola možnosť ísť von, museli by ste sa dohodnúť. Uvedom si, že vzťah nikdy nie je len o tebe. To, že raz povolíš niečo, čo chce tvoj partner, neznamená, že nemá pred tebou rešpekt. Nabudúce budete zase robiť veci, ktoré chceš ty. Celá podstata sa ukrýva v tomto riešení.

Kto a čo bude robiť v domácnosti

Robenie kompromisov vás čaká aj v spoločnej domácnosti. Kto bude upratovať, kto bude variť, kto bude prať, starať sa o záhradu, kosiť, vynášať smeti… V tomto prípade sa to dá vyriešiť tým, že činnosti budete mať striktne rozdelené a nebudete sa tomu druhému miešať do práce, alebo budete mať tabuľu aktivít, ktoré si po týždňoch rozdelíte. Takto to bude vyrovnané a vyskúšate si rôznorodé práce.

Aké budú platiť pravidlá

Tieto kompromisy prichádzajú až vtedy, keď budete manželia, budete mať deti alebo budete mať nejaký väčší záväzok. Ktorými pravidlami sa vlastne chcete riadiť? Neminie ťa to – ty budeš mať nejakú konkrétnu predstavu o výchove detí, tvoj partner ju bude mať inú. Ty budeš chcieť robiť veci po svojom, on bude chcieť robiť veci tak, ako ho učili doma. Ty budeš chcieť ísť po práci na nákup do malého obchodu, on ťa bude ťahať do nákupného centra. Ak v tomto nebudete vidieť kompromis, pomôže vám, ak budete robiť veci podľa toho, kto je v „prevahe“. Keď pôjdete z tvojej práce, presaď si svoje. Keď zas pôjde domov tvoj priateľ a cestou zoberie aj teba, môžete ísť tam, kde bude chcieť ísť on.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating