Unsplash/Becca Tapert

Vzťah nie je len o bozkoch, slovných prejavoch lásky alebo o intímnych chvíľach v posteli. Patrí k tomu aj maznanie, ktoré je dôležité najmä pre ženy. Vedela si o tom, že mojkanie vám môže priniesť aj zopár zdravotných benefitov? Portály Bolde a The Healthy zverejnili odporúčania vedcov a odborníkov.

Ak tvoj frajer neobľubuje mojkanie, daj mu prečítať tento článok a pri najbližšom vyžadovaní pozornosti sa vyhovor na to, že len chceš zlepšiť svoje zdravie. Win-win situácia, no nie?

Znižuje stres

Na prvom mieste je podľa odborníkov práve nižšia miera stresu, ktorým mnohí z nás trpia. Pri objímaní sa do tela uvoľňuje oxytocín, ktorý dokáže upokojiť nielen tvoju myseľ, ale aj telo. Okrem toho sa v partnerovej náruči cítiš bezpečne. To sa odrazí aj na lepšom zvládaní stresových situácií.

Lepšia psychická pohoda

Okrem uvoľnenia sa pri mojkaní zmierňujú aj pocity smútku, depresie či apatie. Fyzický dotyk je len jednou z mála vecí, ktoré dokážu zlepšiť aj psychické zdravie a celkovo tvoju pohodu a dobré naladenie.

Pomáha s úzkosťou

S psychickým zdravím súvisí aj úzkosť. Ak sa budete s priateľom venovať jeden druhému, znižuje sa riziko vzniku panických atakov. Niekedy stačí jedno dlhé objatie na to, aby si sa hneď cítila oveľa lepšie. Pomôcť to ale môže len v prípade, že spolu vychádzate naozaj dobre a nemáte vo vzťahu problémy.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating