1. Každý je iný, nemôžeš očakávať, že tvoj život bude ako niekoho iného

Neexistuje žiadna kniha s názvom “Ako na to”. Niektorí z tvojich kamarátov sa stanú lekármi. Niektorí profesormi. Niekto začne byť úspešný vo vlastnej sfére. Nemôžeš sledovať ich stopy, pretože nie si oni a nikdy to nebude také jednoduché. Budeš musieť prísť na to, čo je pre teba najlepšie. Nie to, čo od teba chcú rodičia a nie to, čo si myslí tvoj najlepší kamarát. A už vôbec nie to, čo si myslíš, že by tak malo byť. Ale to, čo je.

2. Niektorí ľudia budú úspešnejší ako ty

To je ten ťažko pochopiteľný fakt. Natrafíš na človeka, ktorého život vyzerá ako z toho najružovejšieho filmu, aký si kedy videl a ty sa budeš cítiť na nič. Je to ako porovnávať jablká s pomarančmi. Budem niekedy ako ty? V žiadnom prípade.

Existuje list ľudí, ktorí sú lepší ako ty, existuje list ľudí, ktorí sú horší ako ty.

3. Nechaj si poradiť

Stále sa na to snažím prísť, ale moji profesori a ľudia okolo mňa mi naozaj chcú pomôcť. Áno, títo ľudia si nebudú vždy úplne pamätať aký si, ale ak im to priblížiš, budú. Tak sa neboj. Nikto sa nenarodil s vedomosťami a preto je v poriadku, ak si necháš poradiť. Prehltni trápnosť. Trochu sa usmej. Aj keď povedia nie, alebo na teba zabudnú, tak si sa aspoň snažil.

zdroj: pexels.com

4. Existuje veľa zlých ľudí, ktorí sa schovávajú za dobrou maskou

Tvoja kamarátka? Ona o tebe vlastne šíri klebety k ďalším tvojim kamarátom len preto, že sa ti darí a myslela si, že je lepšia ako ty. Existujú toxickí ľudia. A nemusíš ich rozpoznať na prvý ale ani druhý pohľad. Neboj sa ich odstrániť zo života, pretože vonku na teba čaká ešte viac dobrých ľudí ktorí ťa podporia v tom, v čom sa ti darí. Viem, že je ťažké rozlíšiť dobro od zla. No skôr alebo neskôr ten rozdiel uvidíš.

Nie všetky vzťahy stoja za to, aby si ich udržal.

5. Musíš byť vzdelaný – knihami ale aj “ulicou”

Dokončiť strednú školu, ísť na vysokú školu, nájsť si prácu, možno ísť na postgraduálne štúdium. Áno, to všetko je potrebné.

No na čo je to dobré, ak daný človek nezažil nič, čo by ho určitým spôsobom vzdelalo ohľadom života? Nikto ti na neho nedá návod a nie na všetko sa dá nájsť odpoveď v knihe.

6. Tvoji rodičia tu nebudú naveky

Musíš byť nezávislý. Vytvoriť život pre seba a prestať žiadať o peniaze v prípade, keď už niečo budeš môcť začať robiť sám. Pýtaj sa, či nepotrebujú pomoc; budú cítiť, že ti na nich naozaj záleží.

zdroj: pexels.com

7. Náboženstvo a politika musia byť prediskutované

Nikdy sa nesnaž zmeniť niekoho názor. Je to ich názor, tak sa nesnaž vziať jedinú vec, ktorá je len ich.

8. Nemusíš byť slávny pre to, aby si mal nejaký vplyv

Ak darujem potraviny bezdomovcom, tak to bude mať na ľudí väčší vplyv ako keď niekto daruje $1,000,000,000 na to, aby ukončil hlad v niektorej z krajín. Prečo? Pretože takmer nikto naozaj nevie, kam tie peniaze idú. Ja, na druhej strane presne viem, kam to jedlo išlo.

zdroj: unsplash.com

9. Nauč sa niečo každý deň

Nová zručnosť, ako programovať, ako niečo uvariť, ako čítať, ako počúvať, ako sa vhodne smiať, ako niekoho perfektne objať, čo povedať, keď je niekto v tvojom okolí smutný – čokoľvek. Len sa niečo naučiť. Malé alebo veľké, to je úplne jedno. Len neseď vo svojej izbe každý deň a netoč prstami, akoby si nemal pre čo žiť. Tvoj život je najväčšie prázdne plátno na svete a ty to vieš.

10. Je v poriadku plakať

Je to úplne v poriadku. Niekedy plačem, keď som dosiahla príliš málo. Niekedy, keď príliš veľa. Niekedy plačem len preto, že plačem. A niekedy plačem, pretože som nahnevaná. Plač, keď to potrebuješ. Nikto ťa nesúdi.

blog autorky článku: biankasays.wordpress.com

zdroj: thougtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.