Photo by Briona Baker on Unsplash.com

Existujú veci, ktoré by mali byť úplne v každom zdravom vzťahu. Ak tam nie sú, mala by si ho prehodnotiť a porozprávať sa so svojim priateľom. Komunikácia je veľmi kľúčová, pretože pomáha riešiť veci, pri ktorých si neistá.

Dnes ti prinášam zoznam vecí, ktoré by mali byť vo vzťahu automatické a nikdy by si o ne nemala prosiť.

Objatia a dotyky

Vo vzťahu plnom lásky by to mala byť samozrejmosť. Cez dotyky dávaš partnerovi najavo, že ho máš rada a záleží ti na ňom. Rovnako by to malo byť aj u neho – o tieto veci by si teda nemala prosiť, pretože ak ťa má rád, bude to pre neho prirodzené.

zdroj: Photo by Briona Baker on Unsplash.com

Rande

Aby ťa partner zobral raz za čas von, je jeho úloha. „Rande“ doma pri Netflixe a zmrzline je síce pekné, no rande vonku ti to nevynahradí. Človek môže byť chladný akokoľvek, ale von by ťa mal zobrať vždy. Ak sa dostaneš do bodu, kedy ho von pozývaš len ty a platíš len ty, nie je to v poriadku.

Rešpekt

Tvoj partner môže byť milý, zlatý a úžasný, no ak pred tebou nemá rešpekt, nie je to dôležité. Už od začiatku by ste sa mali rešpektovať a chápať toho druhého. Pokiaľ musíš prosiť o to, aby ťa v niečom rešpektoval, malo by sa to zmeniť.

Komplimenty

Komplimenty vedia vylepšiť deň v akokoľvek zlej nálade. Tvoj partner je ten, ktorý by ti ich mal dávať na dennej báze, lebo si ťa vybral. Ak sa zo vzťahu vytratia, mohla by si si myslieť, že si pre neho nie dosť dobrá – a to by sa vo vzťahu nemalo stať.

Zachovanie tajomstiev

Nemôžeš byť vo vzťahu s niekým, komu povieš svoje tajomstvá a on ich vyzradí. Dôvera je podstatná vec, ktorá ak vo vzťahu chýba a musíš o ňu prosiť, stráca význam. Pri človeku, ktorému nemôžeš veriť, je ťažké napredovať a rásť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating