Rozchod je ťažký, nemali by sme si to sťažovať ešte viac. Obdobie, kedy je rozchod čerstvý trvá dosť dlho. Nič neprebolí zo dňa na deň. Práve vtedy, keď si myslíme, že to bude dobré, sa to pokazí a niečo sa stane. Príčina rozchodu môže byť rôzna, o dôsledky, ktoré potom prídu, poznáme asi všetci (všetky ženy) rovnako. Smútok, plač, beznádej…nevieme ako ďalej a čo robiť.

Dnes ti prinášam pár inšpirácii, ktoré ti pomôžu začať odznova, ak práve prežívaš rozchod.

Ak ste bývali spolu, odsťahuj sa niekde ďaleko preč

Môže to znieť logicky, no mnohé ženy, aj naďalej po rozchode bývajú so svojimi partnermi. Ak sa však s tebou priateľ rozišiel, najlepšie je, ak sa nevidíte a ste od seba vzdialení.

Snaž sa mať naplnený program dňa, aby si na to nemyslela

Keď nemáš nič na práci, alebo ťa po práci čaká voľný deň, myslíš len na to jedno. Snaž sa mať aspoň mesiac po rozchode plný program, pretože jedine tak ho môžeš dostať z hlavy a zamerať sa na niečo iné. Chce to čas a uvidíš, že postupne to bude lepšie.

Zahoď všetky jeho veci, ktoré ti niečo pripomínajú

Či už máš jeho tričká, košele, fotky alebo niečo iné, čo ti ho pripomína, zbav sa toho. Je jedno ako veľmi by si to chcela mať pri sebe, ten človek ťa opustil a rozišiel sa s tebou. Je rozumnejšie, ak ho necháš ísť a spolu s ním aj jeho veci.

Vyplač všetko, čo máš v sebe a nadýchni sa

Najdôležitejšia vec. Nedrž to v sebe – plač koľko chceš a vôbec sa nedívaj na ostatných. Daj von zo seba všetko, o  čom si myslíš, že ťa drží pri zemi. Ten nádych, čo príde potom, ťa oslobodí. Budeš sa cítiť voľnejšia a upokojenejšia, než by si všetky svoje emócie mala držať v sebe.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.