Nový rok, nové ja. Aby si k svojmu lepšiemu JA dospela, nemusíš si dávať nereálne ciele. Schudnúť, nájsť si lásku, lepšie platenú prácu alebo doštudovať. To všetko zvládneš vďaka týmto krokom, ktoré zmenia tvoje nastavenie a napokon ťa spravia šťastnejšou.

Skús sa zamyslieť nad tým, čo ťa v starom roku robilo smutnou. Je toho určite viac, no sú určité veci, ktoré možno robíš stále a vôbec si to neuvedomuješ. Ak je to niektorá z týchto vecí, je jednoduché spraviť kroky k zlepšeniu a aj nájdeniu väčšej spokojnosti v živote.

Môj najväčší nepriateľ? Instagram!

Tak schválne. Ako sa začal tvoj nový rok? Prelustrovala si Instagram a pocítila závisť voči všetkým tým ľuďom, ktorí si užili Silvester na nejakej luxusnej párty? Ty si strávila posledný deň v roku so svojimi rodičmi doma a #newyearkiss mohla prilepiť maximálne tak k fotke, kde ťa oblizuje pes.

Zamyslela si sa niekedy nad tým, koľko ľudí ti túto rodinnú pohodu mohlo závidieť? Koľko ľudí dnes leží v nemocnici a dúfajú, že všetko dobre dopadne? Čo by dali za takú rodinnú idylku? Stálo im za chvíľkovú radosť ich nezodpovedné správanie?

Sledovať príspevky, ktoré ťa robia nešťastnou, nepomáha nikomu. Čo by sa stalo, ak by si niektoré profily prestala sledovať? Dokonalé modelky (ktoré nie sú vonkoncom dokonalé, len sa tak prezentujú na sociálnych sieťach), svojho bývalého a stalkovanie profilov, ktoré ťa len navádzajú k myšlienkam, že tvoj život nestojí za nič? Prestaň s tým a tvoj život bude oveľa lepší.

Zbav sa toxických vzťahov!

Máš vo svojom okolí ľudí, s ktorými sa stretávaš len preto, lebo máš pocit, že musíš. Kamoška, ktorá sa o teba vôbec nezaujíma a zavolá ti len vtedy, ak niečo potrebuje. Si skôr jej psychologičkou, ktorej však za služby vôbec neplatí. Nikdy ťa nevypočuje a nezaujíma sa o tvoje problémy.

Alebo je tu niekto, kto o teba stojí len ak dosiahneš nejaký úspech? Čo robia títo ľudia v tvojom živote? Spôsobujú ti radosť? Nie. Trápi ťa, že sa o teba nezaujímajú ako je rok dlhý, ozvú sa len, ak niečo potrebujú, zabúdajú na tvoje sviatky. Odstrihni ich zo svojho života a zistíš, že ti vlastne vôbec nechýbajú. Skús vytvoriť vo svojom živote priestor pre nové vzťahy, ktoré ti do života prinesú zmysel a pocit istoty.

Nemysli negatívne

Každý rok si hovoríš, že budeš myslieť pozitívne. Pritom stačí nemyslieť negatívne. Znie to zložito, no pritom je to úplne jednoduché. Nemusíš hľadať všade len to dobré, to je v dnešnej ťažkej dobe priam nesplniteľné. Môžeš však realitu prijať takú, aká je bez toho. Nezhoršuj ju negatívnymi scenármi, ktoré pravdepodobne vôbec nenastanú.

Ak vo svojej hlave prijmeš vec ako fakt, nebudeš mať potrebu domýšľať si. Jednoducho svoj život budeš žiť pravdivo. Byť silnou a nezávislou ženou je snom každej z nás. Na to ťa musí zoceliť aj niekoľko negatívnych vecí v tvojom živote. A to, že ich prijmeš pravdivo, ťa ešte viac obrní.

Ak sa začneš milovať, začneš tak vyzerať

Aj chudnutie je vo svojej podstate nastavením mysle. Každý rok si vravíš, že tento rok sa nebudeš prežierať, začneš jesť zdravšie, budeš piť menej alkoholu. Tak to sprav, ale vôbec to nemusíš robiť za tú cenu, aby si videla výsledky na váhe. V prvom rade to musíš spraviť preto, lebo si vážiš seba a svoje telo.

Ak začneš mať rada samú seba, budeš tak pôsobiť aj na svoje okolie, lebo zdravé sebavedomie môže byť tvojou najsilnejšou zbraňou. A nie nadarmo sa hovorí, že musíš milovať najprv seba až potom dokážeš milovať druhých. Ak potrebuješ k tomu, aby si získala sebavedomie a mala sa rada, schudnúť, tak to sprav. Ak v sebe nájdeš lásku vďaka novej práci, pošli si životopisy. Hlavné je nečakať na to, že tuk zmizne sám a zamestnávateľ roka ti ponúkne prácu snov. Ty si strojcom svojho šťastia.

Teš sa z maličkostí 

Z každej strany počuť samé negatívne správy. O to viac je dôležité tešiť sa z maličkostí, ktoré život prináša. Napriek tomu, že si ostala zatvorená doma, môžeš si tento pobyt naplno užiť. Nájdi samú seba. Zisti, čo ťa robí skutočne šťastnou. Získaj novú záľubu, ktorej si doteraz nemala čas sa venovať. Užívaj si moment so svojimi blízkymi, lebo nikdy nevieš, kedy sa tento „zdravý“ stereotyp môže skončiť.

Je toho toľko, čo sa dá v novom roku zmeniť k lepšiemu. Ty sama vieš, čo ťa robí nešťastnou a je najlepšia možná príležitosť to zmeniť. Sprav rok 2021 rokom, ktorý ti mnoho dal, a ktorý tvoj život zmenil k lepšiemu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.