Na čo všetko sa pripraviť, ak sa chystáš za veľkú mláku.

Väčšina z nás sa už asi nevie dočkať leta – slnko, voda, teplo a cestovanie. Destinácie sú rôzne, no nejeden dobrodruh si už povedal, že skúsi šťastie a vyberie sa na leto až za veľkú mláku – do slávnej Ameriky.

Ono, ale tá Amerika nie je len Hollywood a veľké party, je to úplne iný kontinent plný iných ľudí, názorov a zvykov. Tu je zopár z nich, nad ktorými občas ostáva zvyšku sveta rozum stáť.

Klimatizácia vypeckovaná na maximum

Nechápte to zle, keď je vonku „200°C“, klíma sa stáva skutočným požehnaním a v lete v New Yorku by bez nej prežil asi málokto… ale je naozaj nutné prechádzať z pekelných horúčav do mrazivých „- 10°C“?! Nedá sa nájsť nejaká pekná stredná cesta medzi roztopením sa a nutnosťou zabaliť sa do deky, len aby bolo možné prežiť v obchode či v kancelárii?

Obrovské medzery v záchodových dverách

Nenachádzame slov… ani význam. Dvere na amerických toaletách totiž majú jednu maličkú chybičku krásy – vidíš celý svet a svet zase vidí teba. Do medzery medzi dverami a zárubňou by sa bez problémov prestrčila ruka dospelého Američana (a tá je naozaj veľká). Nuž, súkromie sa aj tak v dnešnej dobe preceňuje.

Posadnutosť ľadom

V lete je pohár vody či iného nápoja s ľadom určite super a osviežujúci. No reštaurácie podávajú poháre plné ľadu aj v polovici januára. Naozaj je potrebné cítiť sa ešte uzimenejšie? To v tej zemi nemá nikto citlivé zuby?

Všetko vyprážané

Máš pocit, že jedlo v normálnom stave je nudné? V zemi neobmedzených možností máš aj neobmedzenú možnosť si zakúpiť vypražené naozaj všetko. Oreo, marshmallows, uhorky alebo aj takú zmrzlinu… čokoľvek ti napadne, ver, že Američania to už vypražili.

Komentáre