Na čo všetko sa pripraviť, ak sa chystáš za veľkú mláku.

Väčšina z nás sa už asi nevie dočkať leta – slnko, voda, teplo a cestovanie. Destinácie sú rôzne, no nejeden dobrodruh si už povedal, že skúsi šťastie a vyberie sa na leto až za veľkú mláku – do slávnej Ameriky.

Ono, ale tá Amerika nie je len Hollywood a veľké party, je to úplne iný kontinent plný iných ľudí, názorov a zvykov. Tu je zopár z nich, nad ktorými občas ostáva zvyšku sveta rozum stáť.

Klimatizácia vypeckovaná na maximum

Nechápte to zle, keď je vonku „200°C“, klíma sa stáva skutočným požehnaním a v lete v New Yorku by bez nej prežil asi málokto… ale je naozaj nutné prechádzať z pekelných horúčav do mrazivých „- 10°C“?! Nedá sa nájsť nejaká pekná stredná cesta medzi roztopením sa a nutnosťou zabaliť sa do deky, len aby bolo možné prežiť v obchode či v kancelárii?

Obrovské medzery v záchodových dverách

Nenachádzame slov… ani význam. Dvere na amerických toaletách totiž majú jednu maličkú chybičku krásy – vidíš celý svet a svet zase vidí teba. Do medzery medzi dverami a zárubňou by sa bez problémov prestrčila ruka dospelého Američana (a tá je naozaj veľká). Nuž, súkromie sa aj tak v dnešnej dobe preceňuje.

Posadnutosť ľadom

V lete je pohár vody či iného nápoja s ľadom určite super a osviežujúci. No reštaurácie podávajú poháre plné ľadu aj v polovici januára. Naozaj je potrebné cítiť sa ešte uzimenejšie? To v tej zemi nemá nikto citlivé zuby?

Všetko vyprážané

Máš pocit, že jedlo v normálnom stave je nudné? V zemi neobmedzených možností máš aj neobmedzenú možnosť si zakúpiť vypražené naozaj všetko. Oreo, marshmallows, uhorky alebo aj takú zmrzlinu… čokoľvek ti napadne, ver, že Američania to už vypražili.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.