Randenie na internete dnes už nie je ničím výnimočným. No každého zamrzí, keď sa pozrie na svoj smartfón a nebliká mu na ňom žiadna odpoveď. Vtedy začneš pochybovať o tom, čo si napísala. Mala som začať nejak inak? Či to, čo som napísala bolo príliš?

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Na tieto a iné otázky ti môže pomôcť nájsť odpoveď tzv. online dating study (štúdia o online randení), ktorá zistila, aké slová máš použiť, aby si dostala odpoveď.

Niekto sa ti zapáči, no ešte predtým, než ho zavalíš otázkami na jeho obľúbený film, lásku k zvieratám a cestovateľských plánoch, musíš vedieť , čo napísať, aby si ho zaujala. A neexistuje nič lepšie ako začať konverzáciu komplimentom. Ten predsa majú radi všetci nie? Slová ako „milý“, „pekný“ či „nádherný“ boli tie najčastejšie, ktoré na opačné pohlavie platili.

unsplash.com

Manažér komunikačných stránok – Shannon Smith sa vyjadril pre Brit&Co. : „Prehliadli sme 60 000 správ, aby sme identifikovali najčastejšie slová, ktoré používali muži a ženy, medzi ktorými pokračovala konverzácia. Milujeme to, že jemné komplimenty dokážu urobiť taký rozdiel!“

Prinášam ti týchto 10 konverzáciu-tvoriacich slov, ktoré platia na mužov a na ženy.

Tieto fungovali najviac u mužov:

 1. Milý
 2. Láska
 3. Nádherný
 4. Skvelý
 5. Úsmev
 6. Krásny
 7. Rozkošný
 8. Zaujímavý
 9. Čet (chat)
 10. Stretnutie

A tieto zasa u žien:

 1. Krásna
 2. Láska
 3. Milá
 4. Nádherná
 5. Pekná
 6. Sexy
 7. Dnes
 8. Skvelá
 9. Úsmev
 10. Zaujímavá

Ktoré z nich používate vy?

Zdroj: www.elitedaily.com