Polovica leta je už za nami a ty si nešťastná, že máš až príliš málo zážitkov?

Nesmúť, ešte stále máš čas na to, aby si si ho užila do posledného dúšku. Stále máš ešte dostatok času na to, aby si išla do krajiny, o ktorej si vždy snívala. Mala by si byť síce o niečo viac kreatívna, ale je jasné, že plánovanie leta na poslednú chvíľu môže byť trošku stresujúce. Musíš si vybrať ten najlepší termín, pozvať priateľov, zabookovať najlepší let, nájsť hotel ako z rozprávky.

Vyznieva to tak, akoby si si musela dokonalý výlet zajednať už niekoľko rokov dopredu. Aj keď je to v niektorých prípadoch nevyhnutné, nie vždy to tak musí byť. Občas totiž túžiš po tom, aby si sa len tak niekde vybrala bez nejakej väčšej námahy. Ver mi, že sa to dá. Ak sa budeš pridržiavať týchto 6 krokov.

1. Pri plánovaní využívaj moderné technológie

Vďakabohu za smartfóny. Kedysi by si musela chodiť od jednej cestovky k druhej a aj tak by si vybavila možno minimum, no dnes je všetko inak. Len chytíš do ruky telefón a v pohodlí domova si môžeš rezervovať let, ubytovanie či stravu. Najlepšou aplikáciou na to je napríklad Hotel Tonight, vďaka ktorej ušetríš kopu peňazí. Dokonca ťa v nej sprevádza aj vlastný cestovný agent. To je už čo povedať, no nie?

2. Škrtni zo zoznamu to nepotrebné

Ak chceš niekam na poslednú chvíľu naozaj vyraziť, mala by si svoj zoznam požiadaviek na letný výlet trošku zredukovať. Keď budeš mať totiž nápadov menej, je väčšia pravdepodobnosť, že ich aj splníš. S tým by ti mohla pomôcť aplikácia SkyScanner, kde si dokážeš vybrať najlepší termín odletu a možno ostaneš príjemne prekvapená, ak sa za nízku cenu dostaneš niekam, kde si si myslela, že je to neskutočne drahé.

 

3. Skús ísť niekam sama

Ak máš takých priateľov, s ktorými sa nikdy nevieš dohodnúť alebo sú všetci niekde odcestovaní, určite sa neboj ísť niekam sama. Na prvý pohľad to možno vyznie dosť skľučujúco, no ver mi, že výlet osamote je o spontánnosti a slobode. Nie si nijako obmedzovaná, na nikoho nečakáš a môžeš ísť kamkoľvek chceš. Naozaj úžasný pocit, no nie?

4. Zober sa a choď

Toto je to najlepšie riešenie práve vtedy, ak naozaj chceš niekam ísť. Jednoducho sa zbaľ bez nejakého dlhšieho plánovania dopredu a vyraz na cesty. Navštív pekné mesto alebo choď na niekoľko dňový výlet. Samozrejme, nezabudni zobrať aj kamošky.

zdroj: pexels.com

5. Cestuj vo svojej rodnej krajine

Čo je lepšie ako spoznávať svoj rodný kraj a pritom získať nové zážitky? Navyše – ak sa rozhodneš cestovať doma,do cesty sa ti postaví menej prekážok. Nepotrebuješ napríklad pas, víza a tiež musíš menej organizovať. Tento typ cestovania ti prinesie aj obohatenie v podobe vedomostí o vlastnom kraji.

 

6. Lietadlo to istí

Ak sa chystáš na skutočné dobrodružstvo, rozhodne sa tam vyber letecky. Len si rezervuješ let a o zvyšok cesty sa nemusíš obávať. Pokojne si oddýchni. Zaslúžiš si to.

A nezabúdaj – rezervuj ten let. Naskoč do auta. Objavuj svet. Presne toto je ten čas, kedy si musíš život užiť naplno. Jednoducho ži. Však si to zaslúžiš.

 

Zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.