Tvoje vlasy budú silné a odolnejšie voči poškodeniu, ak sa o ne budeš správne starať.

zdroj:unsplash.com

Nie je šampón ako šampón

Nesprávny výber šampónu môže naozaj narobiť poriadne zlo. Skúste si určiť typ vlasov, ktoré máte a ak si na to netrúfate skúste osloviť odborníka. Vám sa môže zdať, že vaše vlasy sú suché,  ale odborník nato môže mať iný názor. Preto je lepšie opýtať sa kaderníka, aký typ produktov máte používať. Za radu sa predsa nič neplatí, takže opýtať sa môžete.

 

Kondicionér na vlasy

Rovnako dôležitý ako šampón je tak isto aj kondicionér. No veľa ľudí to podceňuje a kondicionér takmer ani nepoužíva. Práve on pomáha vlasy držať dlhšie hydratované, dodáva im lesk, jemnosť a vlasy sú po ňom krásne vyhladené. Tiež je dôležité aj jeho správne použitie. Kondicionér sa nanáša od končekov maximálne do polovice dĺžky vlasov, nikdy nie až ku korienkom .  Potom vznikne  viac škody ako úžitku.  Na vlasoch môže vzniknúť mastný film, zostanú veľmi jemné a spľasnuté.

zdroj:unsplas.com

Pravidelne zastrihávať

Pravidelné zastrihávanie vlasov je tiež dôležité. Úplne stačí tak 3 centimetre  raz za 4 až 5 týždňov aby vlasy stihli aj dorastať. Pravidelným zostrihávaním sa nebudú vlasy toľko štiepiť, nebudú vám opadávať  končeky  a vlasy budú  pôsobiť zdravšie a hustejšie.

Domáce masky na vlasy

Skús dopriať svojim vlasom aspoň 1 až 2-krát do mesiaca masku, ktorú si sama vyrobíš. Možností máš nekonečno,  ako napríklad kokosový olej s vajíčkom, mix viacerých olejov, avokádo s olivovým olejom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.