Keď si scrolluješ Instagram, väčšinou natrafíš na dokonalé fotografie, pri ktorých si niekedy povieš, že by si chcela také isté. Okrem módy, jedla či beauty produktov tam však môžeš sledovať aj profily, ktoré ťa naučia niečo nové a aspoň si z toho čosi vezmeš.

Už dávno neplatí, že Instagram je len strata času a nenájdeš tam nič zmysluplné. Ďakujme za influencerov, ktorým záleží na tom, aby svojich fanúšikov naučili aj viac, než sa len pekne obliecť, nalíčiť a navariť si chutný obed.

Nasledovné profily by si mala určite začať sledovať a pokojne si popozeraj aj ich staršie príspevky. Možno tam bude viac textu, než si bežne zvyknutá, no daj tomu šancu a venuj im chvíľku svojho času. Stojí to naozaj za to a určite to neoľutuješ.

Dejepis inak

Tiež si v škole neobľubovala veľmi dejepis a mala si problém zapamätať si všetky tie roky a mená? Sandra má okrem Instagramu aj YouTube kanál, kde pravidelne pridáva zaujímavé videá o našej histórii. Jej štýl ťa ale nebude v žiadnom prípade nudiť, práve naopak. Budeš hltať každé jej slovo.

Ekoistky

Ak ťa zaujíma život zero waste a chceš začať používať ekologické náhrady jednotlivých výrobkov, Maťka a Katka ťa naučia ako na to. Pravidelne pridávajú rôzne tipy, ktoré ti uľahčia nielen tvoj život, ale ušetria ti aj nejaké to euro navyše. Ono už dávno neplatí, že žiť udržateľne si môžu dovoliť len tí, ktorí sú bohatí.

Udialo sa

Premýšľala si niekedy nad tým, čo všetko sa mohlo udiať počas dnešného dňa, ale pred desiatkami či stovkami rokov? Profil Udialo sa ti každý deň prináša zaujímavé informácie o tom, aké udalosti sa v minulosti odohrali.

Fitclan

Chcela by si schudnúť a začať žiť zdravšie, no niekedy sama nevieš, akým informáciám môžeš veriť? Fitclan pravidelne vyvracia tie najbežnejšie mýty o živom zdravotnom štýle a okrem toho prináša rôzne tipy nielen na chutné jedlá.

Michal Sabo

Greenfluencer Michal Sabo ťa naučí, že by si nemala byť ľahostajná k prostrediu, v ktorom žijeme. Mala by si sa zaujímať o klímu, ktorá ťa potrebuje, pretože aj ty môžeš prispieť k tomu, aby sa nám tu žilo lepšie. Okrem toho pravidelne zbiera odpadky, čím inšpiroval mnohých ľudí, aby sa k nemu pridali.

Viktor Vincze

Chcela by si separovať odpad, no sama niekedy nevieš, čo by si mala do ktorého kontajnera vyhodiť? Moderátor Viktor Vincze pravidelne radí, ako triediť odpad a okrem toho prináša množstvo zaujímavých správ zo sveta ekológie. Určite si pozri výber jeho stories, kde sa dozvieš viac.

Vedátor

Veda nemusí byť len nudná. Ak sa chceš naučiť niečo nové, no zároveň tomu chceš aj pochopiť, začni sledovať Vedátora. Samuel vie, ako aj náročnú tému podať tak, aby tomu porozumeli ostatní ľudia bez toho, aby mali pocit, že sú zahltení množstvom poučiek.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.