unsplash.com

Ľudský život je dôležitý! To určite vieš a viem to aj ja. Denne sa stretávam s článkami, kde ľudia prichádzajú o život. Či to je z dôvodu choroby, nehody, alebo nejakej inej situácie. No vždy ma to chytí za srdce a vyvoláva to vo mne smútok. Najhoršie je, keď človek príde o nejakú osobu, ktorú  má rád. Možno ten pocit poznáš a možno nie. Ale všímam si, že niekedy si neuvedomujeme, to čo máme.

Poznám veľa myšlienok o tom, že si začneme vážiť to, čo sme mali, až keď to stratíme. Prečo to takto je? Zamyslela som sa nad tým, prečo existujú hádky a nepríjemné situácie, s ktorými sa stretávame dennodenne. Keď ťa niekto nahnevá, príde situácia, keď toho človeka nechceš ani vidieť. Ale keď sa zamyslíš, že po tom tvojom odchode ho už možno nikdy neuvidíš, tak ti je smutno.

pexels-photo-25105 photo: pexels.com

Hádame sa a nevážime si spoločné chvíle, ktoré sú pre nás vlastne darom. Najhoršie, čo v živote môže byť je to, že už nejakého človeka nikdy neuvidíš a nikdy mu už nebudeš môcť povedať, to čo si mala na srdci. Ale prečo človek začne rozmýšľať nad týmito vecami až vtedy, keď niekoho stratí?

Samozrejme, že toto všetko patrí medzi smutné dni a možno aj roky. Ale jediné, čo ti môžem odporučiť je to, že nikdy sa za svoje city nehanbi. Nikdy v sebe neukrývaj tvoje pocity. Vždy, keď medzi tebou a niekým  blízkym dôjde k výmene názorov, nezabúdaj to hneď urovnať, vysvetliť si to a ukončiť to slovami, že ti na danej osobe záleží a že ju máš rada. Aj keď máš v sebe akýkoľvek hnev, aj keď ti nejaká osoba strašne ublíži, nikdy nezabudni na to, že tú osobu môžeš stratiť a bolo by pre teba neúnosné, že si nepovedala to, čo si chcela.

Keď si nejakú takúto vec začneme uvedomovať má to niečo do seba. Či si stratil niekoho alebo ešte nie. Môže to prísť a my sa s tým musíme zmieriť.

pexels-photo-192555 photo: pexels.com

Je samozrejmé, že keď si naštvaná, tak v tebe prevládajú negatívne myšlienky a emócie, a ťažko je dať na povrch tie dobré, ale pracuj na tom. Nič nie je také hrozné, ako to vyzerá a ten hnev v tebe o nejakú hodinku pominie a ty by si mohla urobiť niečo, čo budeš navždy ľutovať.

Ľudský život je veľmi krehký a nikdy nevieme, čo sa stane. Podľa môjho názoru každý máme svoj osud a nikto ho neovplyvní. Tak sa majme radi a buďme k sebe milí. Viem, niekedy to naozaj nejde, ale vždy si spomeňme na to, že si musíme vážiť každý moment v našom živote.

Ja osobne som si prešla stratou blízkej osoby a veľa vecí, a situácií by som chcela vrátiť späť. Chcela by som, aby tá moja milovaná osoba aspoň na chvíľku bola znova pri mne a aby som jej mohla povedať, ako veľmi mi chýba a to, ako ju veľmi ľúbim. No už to späť nevrátim.

pexels-photo-101063 photo: pexels.com

Nikdy to nie je také zlé, ako to vyzerá, a preto nikdy nevyslov slová, ktoré by si mohla neskôr ľutovať. Vždy si cti každého človeka a správaj sa k nemu tak, ako naposledy. Nenechajme žiaden osud, aby nás urobil smutnou. Buďme šťastné a aj keď niekedy príde k nejakej strate, tak si budeme môcť povedať, že sme danej osobe dali lásku, akú sme mohli a nič neľutujeme 🙂 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife