vášeň vo vzťahu
Unsplash/ Jonathan Borba

Každá z nás to pozná. Na začiatku je to neuveriteľne vzrušujúce. Možno ste si začali písať alebo sa len tak náhodou stretávate, akoby do toho chcel zasiahnuť osud. Je tam tá iskra. Neuveriteľná vášeň. Oheň medzi vami nejde uhasiť. Iba sa na seba pozriete a celá miestnosť je v napätí. Ale takom krásnom, vášnivom. 

 

Vášeň a láska sú dva rozdielne city

Hovorí sa, že zakázané ovocie chutí najlepšie. Keď niekoho chceš, no nemôžeš ho mať a on očividne cíti to isté, je v tom akýsi druh adrenalínu. Proste sa na seba iba pozriete a vaše myšlienky je vidno na kilometre ďaleko. Možno ste obaja zadaní a takýmto spôsobom podvádzate svoje polovičky. Nič sa však medzi vami nestalo. Je to nevinné pozeranie a nikto nemôže za to, že tam je aj niečo viac.

A potom príde na lámanie chleba. Neuveriteľne dlho ste po sebe túžili. Rozišli ste sa so svojimi partnermi a povedali ste si, že to spolu skúsite. Veď predsa, keď to medzi vami takto iskrí mimo vzťahu, čo to bude, keď sa dáte oficiálne dokopy. Ibaže to nie je ani len z časti také, ako ste si predstavovali.

pár sa drží
zdroj: Unsplash/taiamint

Vieš čo je dôvodom? Nedávno sme ti vysvetľovali pojem vášeň a láska. Je medzi nimi totiž obrovský rozdiel a keď vo vašom vzťahu plnom lásky prevláda aj kopec nekončiacej vášne, vyhrali ste. Nemôžeš však vymeniť lásku za vášeň. Láska je istota, ktorá môže trvať aj niekoľko rokov, no vášeň je chvíľkový živočíšny pud.

Dali ste sa do vzťahu s nejakými očakávaniami. Možno boli až prehnané a išli ste na istotu. A práve v takýchto situáciách to vždy dopadne naopak. Niečo si nahováraš, predstavuješ si, že keď to príde, bude to dokonalé a nič ti v tom nezabráni. No len keď to už príde, nie je to ten vrchol ľadovca, ktorý si očakávala. Je to jedine tá mláka, ktorá po ňom ostala, keď sa roztopil.

pár pri motorke
zdroj: Unsplash/Asdrubal luna

Chyba nie je v tebe a ani v ňom. Nič ste nepokazili a ešte raz, nepodviedli ste svoje polovičky. Nemohli ste za to. Vášeň v usporiadanom stereotypnom vzťahu jednoducho chýba a ty si ju prežívala s niekým iným. Nemôžeš za to, že ťa priťahoval iba jeho pohľad. Páčil sa ti fyzicky, no nepriťahovala ťa jeho duša a na tvojom priateľovi to bolo naopak.

Vyber si tretiu cestu

Nehádž však flintu do žita. S bývalým priateľom ti to nevyšlo, pretože tam nebola ani vášeň a ani láska. Bola si s ním iba kvôli nejakej istote a kvôli jeho dobrému srdcu. S týmto sa však nemôžeš uspokojiť.

pár sa drží
zdroj: Unsplash/ Jonathan Borba

Aby vám to vydržalo celý život, nemôžeš byť spokojná s týmto a môže to byť aj ten najmilší a najgalantnejší chlap na svete. A ak si to priamo neurobila teraz, ver tomu, že časom by si ho podviedla naozaj. A možno by si ublížila viacerým ľuďom. Rozbila by si si rodinu a sklamala vlastné deti.

A pri tom druhom to bola jednoducho iba vášeň. Túžba, ktorú ste mali pri nenaplnených vzťahoch a nemohli ste ju dostať, pretože máte nejakú úroveň a neubližujete ľuďom, ktorých máte radi. Páčilo sa ti na ňom iba to, ako vyzerá, jeho charizma a to je všetko. Nič v jeho vnútri ťa k nemu nevolalo. Nebolo to to pravé, po čom túžiš odmala.

pár v snehu
zdroj: Unsplash/Giorgi Iremadze

A čo by si mala urobiť? Nechať oboch ísť. Ty potrebuješ niekoho, kto pri tebe ostane v dobrom aj v zlom, potrebuješ lásku a vášeň zároveň, pretože veríš, že to ešte stále existuje a nikam sa to nevytratilo. Preto nezúfaj, neplač a ak si máš vybrať medzi vášňou a istotou, z takého vzťahu vycúvaj.

Viac z kategórieDating