Mať svoje súkromie, na ktoré nám nikto nesiahne… To chceme. Lenže nie každá „kontrola“ je automaticky hneď zlá. Niekedy nás niekto chce mať pod palcom z dôvodu, že sa o nás bojí. Chce mať istotu, že sa nám vedie dobre, že nám nehrozí nič, čo by nám sťažilo život. A podobne to majú aj znamenia, o ktorých dnes padne reč.

Môžeš z nich mať pocit, že ti nedoprajú ani kúsok slobody, sliedia všade a sú večne za tvojím chrbtom. Lenže oni to vôbec nemyslia tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Až príliš im záleží na blízkych, že im chcú byť hneď po ruke, keď budú potrebovať pomoc.

Panna

Navonok prísna, milujúca disciplínu a poriadok, vo vnútri veľké srdce. Ak sa Panna veľa vypytuje a chce vedieť, čo a ako, je to predovšetkým kvôli tomu, že sa obáva, či sa ti niečo zlé nestane.

Pokiaľ by sa ti predsa len niečo také udialo, vyčítala by si to, že nezasiahla a nepomohla to odvrátiť. Preto maj pochopenie a predtým, než začneš Pannu za takéto správanie odsudzovať, snaž sa pochopiť, čo všetko je za tým.

Váhy

Kde si? Dokedy tam budeš? Chystáš sa už vrátiť? Tak takéto nejaké otázky môžeš často očakávať od ľudí, ktorí sa narodili v znamení Váhy. Chcú vedieť o každom tvojom kroku.

Nie však preto, aby si dokázali, že majú všetko pod kontrolou. Len chcú byť informovaní, aby vo chvíli, keď budeš potrebovať pomocnú ruku, tam boli. Sú až príliš starostlivé a veľmi im záleží na druhých. Niekedy viac, ako si my, ostatní, zaslúžime.

Lev

Leva mnohí kritizujú, pretože sa snaží až tak svietiť spomedzi ostatných, že už to príde, akoby sa vyvyšoval. Áno, miluje pozornosť, ale nikdy nezabúda na svojich milovaných a niekedy sa až nadmieru snaží o nich starať.

Jeho správanie vzbudzuje, že ich chce skôr kontrolovať, preto taký záujem, opak je však pravdou. Vo svojom vnútri je to veľký starostlivý poklad.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.