Photo by Guilherme Stecanella on Unsplash.com

My všetci máme v živote niečo obľúbené, čoho sa držíme v ťažkých chvíľach. Čo nás motivuje a pomáha nám napredovať. A ak aj nie, nejakú múdrosť dostaneme vždy od druhých. Pretože aj oni, rovnako ako ty či ja, majú ťažké chvíle. Všetci na svete sa občas boja, čo s nimi bude, ako vyriešia daný problém, ako to majú povedať ostatným a aké to bude mať následky.

Pravdou však je, že ak niečo v živote chceš a naozaj po tom túžiš, nič ťa nemôže zastaviť. Ani tvoj strach, ani ostatní ľudia a ich názory. Sme naozaj zlí ľudia, ak si myslíme, že sa všetko vyrieši samo. Že niekedy to príde a stane sa to.

zdroj: Photo by Guilherme Stecanella on Unsplash.com

Nie, pravdepodobne sa nič nestane len tak, keď budeš sedieť doma v izbe.

Musíš bojovať o to, čo naozaj chceš. Musíš bojovať za život, aký chceš žiť. Nestačí čakať – musíš pre to niečo urobiť.

To je, akoby si mužovi so zlomenou nohou povedala „však si počkaj“. Keď bude len tak čakať, nezahojí sa mu a nedá sa mu do pôvodného stavu. Musí skúšať, musí cvičiť a musí bojovať o to, aby sa rýchlo zahojila.

To je, akoby si žene, ktorá sa chce dostať na veľmi ťažkú univerzitu povedala „však choď a čakaj“. No ak sa nepripraví a príde náhodne, asi nebude na čo čakať. Musí sa učiť, musí drieť a bojovať o to, aby ju tam zobrali.

Takto v živote funguje všetko. Nič nie je zadarmo. Ak niečo chceš, urob niečo. Budeš si to viac vážiť, bude to mať pre teba väčšiu hodnotu a pre druhých budeš možno motivácia.

Nevravím, že bojovať o niečo, čo chceš, je ľahké. Občas to bude pripomínať skôr peklo, pretože sa budeš cítiť vyčerpaná, nevládna a bez motivácie. Často si budeš hovoriť, že to chceš vzdať a že na všetko kašleš.

To však neznamená, že to nestojí aspoň za pokus.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife