Pexels/MART PRODUCTION

Nevera vo vzťahu je niečo, pred čím by sme si najradšej zakryli oči, no pravdou je, že sa to deje čoraz častejšie. Výsledky štúdie zverejnenej na webe Brides dokonca prezradili to, v ktorom veku muži zvyknú podvádzať najviac. Stavíme sa, že takéto číslo by si určite nečakala.

Nevera môže vznikať z rôznych dôvodov. Často ide o nespokojnosť jedného z partnerov vo vzťahu, pričom to, čo im chýba, hľadajú niekde inde. V niektorých prípadoch môže ísť aj o stereotyp a nudu, kvôli čomu hľadajú nejaké rozptýlenie, vzrušenie a zábavu zároveň.

Nevery sa dopúšťajú aj ženy, no častejšie sa tejto chyby dopustia práve muži. Ak by sme to chceli porovnať percentuálne, podľa prieskumov je to 20 % v neprospech mužov v porovnaní s 13 % ženskej nevery. 

Oveľa zaujímavejšie sú však prieskumy podvádzanie v závislosti od veku. Túto štúdiu vykonal Institute for Family Studies a výsledky sú naozaj prekvapivé. Pred dovŕšením 30. roku života je nevera v manželstve pomerne vyrovnaná (10 % muži a 11 % ženy). S pribúdajúcim vekom začne rásť aj toto číslo a predovšetkým na pánskej strane.

Najvyššia miera nevery (až 26 %) nastáva vo veku 70 rokov. Starší muži ako 80 rokov podvádzajú tiež pomerne dosť, a to až 24 %. Čakala si určite oveľa nižší vek, všakže?

Počas života je väčšina mužov verná jednej žene, no „na staré kolená“ by zjavne chceli vyskúšať aj niečo iné. Predsa len, čas ich života sa kráti, čo môže spôsobiť takýto skrat. Ako by si sa zachovala v prípade, ak by ťa po dlhoročnom manželstve partner podviedol až v starobe? 

Zdroj: Brides

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating