Nauč sa, že nie všetko má v tvojom živote zostať navždy. Niektorých ľudí proste musíš pustiť a do nového roka vstúpiť bez nich. Niektorých ľudí v ňom, naopak, musíš nechať a viac ľúbiť. Niekedy sú ľudia ako listy na stromoch – odchádzajú pri našich búrkach, no tí verní a silní zostávajú v každom počasí.

Nauč sa, že sa na svet musíš dívať srdcom. V každom z nás je krása, je len na nás, kedy ju objavíme. Menej súď a buď slobodnejšia. Nemusíš si o každom myslieť zlé veci, stačí, ak ľudí vypočuješ a možno sama zmeníš názor. Ja viem, počúvať veci o iných ľuďoch od iných ľudí je pohodlnejšie…no je to pravda? Naozaj budeš veriť niečomu, čo povedia druhí?

View this post on Instagram

❤️you @eleonorazampatti

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

Nauč sa viac milovať. Seba samú – prijmi všetky veci, ktoré ťa tvoria. Vo svojich nedokonalostiach sa nauč vidieť dobré veci, vďaka ktorým sa môžeš zlepšovať. Nauč sa viac milovať ostatných. Sadni si s nimi, buď k nim láskavá a nechaj ich, nech ti sami povedia svoj príbeh. To, že si s každým dokonale nerozumieš neznamená, že musíte byť hneď nepriatelia. Nauč sa viac milovať okolie. Nerozčuľuj sa nad vecami, ktoré nevieš ovplyvniť (stoja ti vôbec za to, ak za 5 rokov nebudú dôležité?) ale sústreď sa na tie, ktoré vieš zmeniť a nájdi čo najlepšiu cestu.

Nový rok nám ponúka čarovných 365 dní, vďaka ktorým môžeš objaviť nové veci. Môžeš sa znovu prihlásiť na kurzy cudzích jazykov, na kurzy tancovania alebo pečenia. Znovu môžeš dať šancu láske alebo novým priateľstvám. Netreba sa uzatvárať do seba a namýšľať si, že svet je zlý. Stačí viac milovať, ono sa ti to niekde vráti. Možno to nebude hneď, ale postupne.

V novom roku môžeš dokázať viac, než si dokázala v tomto starom. Môžeš napraviť chyby, ktoré si urobila. Môžeš sa snažiť viac, než si sa snažila doteraz a uspieť.

Hlavne buď pri tých správnych ľuďoch, pri ktorých sa cítiš ako doma.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.