Na začiatku nového roka si každý z nás dáva nejaké predsavzatia, nové ciele, píše zoznam snov, ktoré si chce splniť. Aj ja by som jeden mala. Túžim po tom, aby mi nový rok priniesol aj novú lásku. Bláznivú, úprimnú, skutočnú… Viem, že toto nie je želanie, ktoré by sa mi iba tak mohlo splniť, no mám zakázané aspoň dúfať?

Už mnoho rokov totiž čakám, že nájdem toho pravého. Mnoho mesiacov som strávila tým, že som premýšľala, kde robím chybu. Prestala som tlačiť na pílu, veď každý mi vravel, že láska príde sama. Ale ona nejak nechodí. Nechávam jej dvere otvorené a ďalej to nechám na osud.

No teraz je ten čas, kedy každý z nás vysloví zopár prianí do nového obdobia, ktoré máme pred sebou. Dovolím si teda vysloviť aj to moje.

Bože, vesmír, osud, nech to už má na starosti ktokoľvek, mohla by som v novom roku nájsť niekoho, o kom nebudem iba snívať? Nie som zlou osobou, tak kde trčí ten, ktorý by si ma mohol zaslúžiť? Veľmi rada by som na ďalšieho Silvestra túžila pripiť šampanským s niekým, kto mi o polnoci povie milujem ťa.

Nie je to veľa, však? Nie je to ani drahé. No pritom je to tá najdrahšia vec na svete, pretože nik nemá na to, aby si ju kúpil. Ani ja nie a preto si ju môžem iba želať. Ak bude môj nasledujúci rok naplnený láskou, potom na ničom inom nebude záležať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.