Nezáleží na tom, čo si pokazila za uplynulý rok. Jednoducho skús začať odznova a úplne naplno. Nemysli na zlé veci, ktoré už boli. Polnocou posledného dňa v roku máš obrovskú šancu bojovať o niečo nové. Či už sú to výsledky v škole, vzťahy s priateľmi alebo rodinou.

„Prekonaj svoj strach a bojuj o lepšiu budúcnosť.“

Toto mi raz povedal, vlastne lepšie povedané – napísal, kamarát, ktorý toho už o mne dosť veľa vedel, pred niekoľkými rokmi. Stretávali sme sa takmer každý deň. Mal ma skvele prečítanú a odhadnutú. Škoda len, že ja jeho veľmi nie. No verím, že postupom času sa mi to začne viac dariť.

Preto, keď som sa snažila vyrozprávať mu všetky moje problémy a strasti na mojej duši, na mnoho vecí mi dokázal dať jasnú odpoveď. Niekedy to vyznelo kruto a pravdivo, no na druhú stranu, bolo to vždy úprimné a od srdca. A neskôr sa k tomu pripojil aj bonus, a tým bol jeho nenahraditeľný sarkazmus.

Zdroj: pixabay.com

 

Akýkoľvek názor na čokoľvek na počkanie. 

Akékoľvek množstvo výčitiek na počkanie. 

Akákoľvek zodpovedaná otázka na počkanie. 

Hlavné bude, keď prestaneš riešiť všetky nepodstatné okolnosti okolo seba.

Prišla som na to, že život je krajší aj vtedy, keď si nepripúšťam všetky problémy, ktoré sú v mojom živote. Lebo ak sa aj nahromadili, je nadmieru očividné, že som ich dlhú dobu nechala bez povšimnutia. Tým pádom ešte niekoľko dní navyše prežijú aj bez mojej pozornosti.

A vôbec nemusíš byť flegmatik, aby si to zvládla. Chce to len chladnú hlavu a racionálny prístup k sebe samej. Problémy sú vedľajšie v tých chvíľach, keď sa ty necítiš komfortne vo svojich myšlienkach a postojoch. A na výčitky svedomia v tvojej hlave pre istotu zabudni.

Zdroj: pixabay.com

Preto mám ja osobne pre teba ešte jednu malú radu. 

Nesmieš nikdy zabudnúť, že nech už sa v tvojom živote udeje čokoľvek nepredvídateľné, musíš si zachovať chladnú hlavu a neriešiť problémy, hneď ako sa vyskytnú.

Najskôr ubezpeč ty sama svoje všemožne lietajúce myšlienky, že svet sa aj napriek tomu nezrúti a slnko bude na teba aj ďalej svietiť. Lebo slnko si nevyberá, ale ty môžeš.

A preto ťa prosím, začni nový rok inak. Pripomeň si tie najkrajšie momenty, ktoré sa udiali a jednoducho nechaj čas plynúť. Nechaj všetko zlé v minulosti a sústreď sa na to, aby si si nasledujúce mesiace ozvláštnila novými skúsenosťami. Neskôr uvidíš, že sa ti to naozaj vyplatilo. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.