Pexels/Tobi

Ani si sa nenazdala a je tu rok 2022. Ten, ktorý ste si spolu ešte počas toho predošlého tak dokonalo plánovali. Miestami si sa cítila akoby to nebola ani pravda, no na druhej strane si bola tou najšťastnejšou ženou pod slnkom. Nový rok ešte len začal a ty sa už teraz cítiš, ľudovo povedané pod psa. On už v tvojom živote totižto nie je. 

Odišiel, keď si to najmenej čakala. Áno, rôzne veci sa dejú v našich životoch práve vtedy, kedy ich očakávame najmenej alebo vôbec. Sú to však situácie, ktoré sa asi udiať majú a nie je často možné, aby sme ich akýmsi spôsobom dokázali ovplyvniť. Je preto viac ako zbytočné zamýšľať sa nad dôvodmi, kvôli ktorými z tvojho života odišiel, aj napriek tomu, že ste si tento rok a možno aj ďalšie a ďalšie tak krásne a detailne plánovali.

Vlastne, keď sa nad touto celou situáciou tak vážnejšie zamýšľaš, zisťuješ, že jeho dôvody na odchod sa ti čoraz menej pozdávajú, prípadne ich nepoznáš vôbec. Prirodzene si kladieš otázku „prečo“. Je to v poriadku, každú z nás zaujíma pravdivý dôvod takéhoto konania. Muži však o nich často hovoriť nechcú a nedokážu alebo o nich hovoria len veľmi útržkovito. Teda ich väčšina.

Bolí to a teba obzvlášť. Rozchody bývajú skutočne veľmi bolestivé a najmä vtedy, ak s nimi vôbec nerátame. O to viac je dôležité, aby si pochopila, že to bol okamih, kedy mal skutočne odísť. Jednoducho povedané, takto to malo byť. Rok 2022 je ešte len na úplnom začiatku a ty si musíš uvedomiť dôležitú vec. Nový rok ti dáva zároveň priestor aj na nový začiatok. Nie práve vzťahu, aj keď možno časom aj toho, ale najmä na úplne nové chvíle a zážitky v tvojom vlastnom živote.

Preto, necíť sa tak mizerne (aj keď vieme, že to momentálne nie je ľahké) a skús brať túto smutnú chvíľu v tvojom živote za takú, ktorá sa ti postarala o to, že majú prísť iné, nové a omnoho lepšie. Ver, že časom ju budeš vnímať úplne inak, pousmeješ sa nad ňou a istým spôsobom za to budeš zároveň aj vďačná. Pretože táto zlomová situácia ti zmení život v toľkých veciach, za ktoré budeš ďakovať až časom, nie hneď.

Toto sa malo stať, nech boli jeho dôvody akékoľvek, pre teba bude rok 2022 v mnohom úplne nový. Taký, v ktorom ťa čaká možno ten, s ktorým si ho neplánovala vôbec a taký, ktorý ťa prestane nútiť pátrať po dôvodoch, prečo sa tak stalo. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating