instagram.com/vanessalibet, evgenia_demkina

Bola by si ochotná sa kvôli dokonalej fotke na Instagram prejsť po sklenenom moste, ktorý sa nachádza nad roklinou alebo riekou a ty máš pocit, že sa každú chvíľu prepadneš dole? Portál Lad Bible informoval o tom, že v Číne otvorili najdlhší sklenený most na svete, ktorý má dĺžku 526,14 metrov.

Čína je krajinou, ktorá je známa svojimi sklenenými mostami. Nájdeš ich tam viac ako 2 000 a len nedávno otvorili najnovší, ktorý zároveň prekonal doterajší svetový rekord. Doteraz mal najdlhší sklenený most 488 metrov a nachádzal sa v Hubei Province.

Ak by si mala jedného dňa chuť navštíviť tento svetový unikát, nájdeš ho v oblasti The Huangchuan Three Gorges v Lianzhou, nad riekou Lianjiang.

Výstavba mostu trvala tri roky a jeho cena sa vyšplhala na približne 29 miliónov eur. Most bude slúžiť na prechádzky pre ľudí, pričom naraz sa po ňom môže prejsť asi 500 ľudí. Konštrukcia bola otestovaná počas otvorenia, kedy sa po moste previezli dve autá, ktorých hmotnosť dosahovala cca 4 tony.

Nemusíš sa preto báť, že by ťa most neuniesol. Je vyrobený z troch vrstiev laminovaného skla, pričom jedna vrstva má 4,5 cm. Skôr by si sa mala obávať výhľadu, ktorý sa ti naskytne. Priehľadnosť skla by mala byť 99,15 %, takže v plnej kráse uvidíš celý priestor pod mostom. Odvážila by si sa po takomto moste prejsť?

Zdroj: ladbible.com

Viac z kategórieCestovanie