Unsplash/Lili Kovac

Máš v poslednej dobe pocit, že tvoja polovička, láska, nazvime ho hocijako, nejako šetrí na komplimentoch a slová milujem ťa nemá ani vo svojom slovníku? No niekde určite nastala chyba! Nemusí to samozrejme hneď znamenať len jedno, že ťa už nechce, ale určite by si mala spozornieť, ak teda chceš zachrániť váš vzťah.

Dnes ti teda dávame do pozornosti skvelé rady uznávaného psychológa Petra Šmolka, ktorý sa pre portál idnes.cz pekne rozhovoril.

Často škatuľkujeme mužov a hádžeme na nich, že čo sa týka prejavu citov, je to tak niekde na bode mrazu, opak je však pravdou a veru napríklad milenky bohatých mužov by o tom vedeli čo to povedať.

„Milenky ženatých mužov by mohli rozprávať! Samozrejme aj legálne partnerky na samom začiatku vzťahu, prípadne vo chvíli, keď si u nich ich mužíček potrebuje čosi vyžehliť,“  hovorí samotný psychológ. Taktiež ale dodáva, že muž, a teraz to možno bude znieť nie veľmi príjemne, ale keď niekoho má rád, berie to ako samozrejmosť, ktorú nepotrebuje každý deň kričať do sveta.

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Shawn Mendes (@shawnmendes) on

Takže prečo je pre veľa mužov taký problém povedať občas partnerke „milujem ťa,“ keď ich to nič nestojí a ona to chce počuť? Petr Šmolka má za to, že za mnohé nepochybne môže výchova chlapcov. Podotýka, že pravý muž by sa mal vyjadrovať skôr činmi, než iba slovami.

„Literatúra, film, televízne inscenácie na strane jednej, a silácke názory rovesníkov na strane druhej potom len dokonávajúc pomyselné dielko skazy. Muž s veľkým M – a kto z nás by ním byť nechcel – je predstavovaný ako chlapisko, za ktorého hovoria jeho činy, päste a priebojnosť. Kým lyrické výlevy sú rezervované pre tých neurotických, ktorých predstaviteľom je oveľa častejšie taký Woody Allen než napríklad Alain Delon alebo Bruce Willis,“ vysvetľuje.

A čo máme robiť teda my ženy? Psychológ navrhuje celkom jednoduchú pomôcku, ako trochu prinavrátiť iskru do vzťahu. „Poďme si každý sám za seba napísať na kus papiera čo najkonkrétnejšie a so snahou o pozitívne formulácie, čím by nám ten druhý mohol urobiť radosť, A potom si niekedy tie papiere vymeniť. Bez toho aby sme sa o napísanom bavili, pretože inak hrozia debaty ako – ja by som to a to robil, keby si ty … „

Zdroj: idnes.cz

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating