Photo by Vanessa Serpas on Unsplash

V septembri 2019 som sa rozhodla odísť od všetkého, čo ma drží v úzadí. Rozhodla som sa dokončiť strednú školu v Anglicku. Bol to celkom veľký krok odísť, vtedy ani nie dospelá, od rodiny, priateľov a hlavne, od zaužívaného stereotypu. Neľutujem to, nikdy. Možno si niekedy poviem, ako mi všetko chýba, ale na druhej strane si poviem, ako veľa získam.

Poznáš ten stav núdze kedy ťa trápi, že mrháš svoj čas alebo, že ho nevyužívaš zodpovedne, aby si robila veci, ktoré ťa bavia. Ráno vstaneš a hneď sa ponáhľaš do školy či do práce. Nevychutnáš si raňajky, ktoré si tvoje telo zaslúži. Hodíš na seba oblečenie, aby si sa páčila ľuďom v okolí a ani sa nespýtaš samej seba, či vôbec si spokojná a ako sa v tom cítiš. Tento uponáhľaný svet už pre mňa vyšiel z módy.

Prosím, zastav sa. Aspoň na chvíľu si oddýchni. Vychutnaj si jedlo, ktoré máš pred sebou. Nemusíš si ho odfotiť a dať na Instagram. Namiesto toho, aby si celý deň sedela pred Netflixom, skús ísť do prírody, veď keď si bola malá, trávila si tam všetok čas. Cestuj, spoznávaj a hlavne sa prestaň báť. Ja viem, že je ťažké nemyslieť na prácu, ktorú más odovzdať do pondelka, viem, že je ťažké nemyslieť na test, na ktorý si sa ešte neučila. Ale, úprimne, život ti to nezničí a ani nezachráni. Prestaň si myslieť, že práca alebo škola je tvoj život.

Vďaka tomu, že som odišla od mojej dennej rutiny mala som možnosť vytvoriť si úplné novú rutinu a začať viac rozmýšľať nad tým, ako svoj čas budem tráviť. Dnes viem, že si milujem pospať, ale milujem aj raňajkovať pri východe slnka a dívať sa na ružovú oblohu, ktorá mi dáva do života neskutočný pocit. Milujem moje pondelkové movie nights a piatkové tortilla’s večere.

Naplánuj si výlet a počkaj tam do západu slnka. Buď s ľuďmi, ktorých ľúbiš a cítiš sa byť s nimi šťastná. Proste nerozmýšľaj, ale buď. Pre takéto momenty sa všetko oplatí …

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife