Pexels/cottonbro

Keď budeš bývať sama a nebude za teba upratovať mama, budeš sa musieť postarať o domácnosť. Niekedy dobre padne poznať aj rôzne vychytávky na uľahčenie práce. 

Pripravili sme si pre teba niekoľko tipov a trikov, ktoré určite oceníš. Zídu sa ti nielen pri upratovaní, ale aj pri každodennom živote.

1. Ak niekam prenášaš nôž, čepeľ zabaľ do rolky od toaletného papiera alebo kuchynských utierok. Nehrozí, že by si sa potom porezala.

2. Rolky od toaletného papiera môžeš použiť ako nádoby na pestovanie priesad. Stačí nastrihnúť spodnú časť, spojiť dokopy a naplniť zeminou. Keď semienko vyrastie, môžeš priesadu zasadiť do zeme spolu s rolkou, ktorá sa rozloží. Nemusíš na to používať obaly od jogurtov.

3. Ak máš škvrny na žehličke, stačí, keď ňou za tepla prejdeš po soli, necháš chvíľu odstáť a následne utrieš handričkou.

4. Ak potrebuješ pridať do cesta na koláč alebo niečoho iného maslo, no zabudla si ho vybrať z chladničky, stačí, ak ho nastrúhaš na strúhadle. Do cesta sa zapracuje ľahšie.

5. Ak jedávaš pred telkou a mastnými rukami zvykneš zašpiniť ovládač od televízora, obaľ ho potravinárskou fóliou. Tú jednoducho utrieš alebo vymeníš.

6. Najlepšími pomocníkmi na čistenie je sóda bikarbóna zmiešaná s kyselinou citrónovou (citrónovou šťavou) a octom. Zmiešaj spolu a používaj napríklad na zájdené medzery medzi obkladačkami alebo na pripáleniny.

7. Ak ti nejde dole nálepka napríklad z nového kuchynského riadu, nahrej ju minútku fénom a uvidíš, že zíde za chvíľku.

8. Ak máš v rýchlovarnej kanvici usadeniny a vodný kameň, stačí do vody pridať ocot alebo kyselinu citrónovú a nechať zovrieť. Vodu následne vylej a kanvica bude čistá.

Viac užitočných tipov nájdeš aj v týchto videách

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife