Nikdy som nemala dôvod na to, aby som nemala rada leto. Áno, priznávam, teplo vie byť niekedy skutočne otravné, no napriek tomu ti toto ročné obdobie dáva šancu priblížiť sa k tvojim snom. Máš pravdepodobne viac času, a tak môžeš veľa cestovať, tráviť chvíle s úžasnými ľuďmi, alebo nemusíš robiť absolútne nič, len sa jednoducho venovať sama sebe. Cítiš, že si odpočinutá, je ti dobre. Nechceš, aby sa toto obdobie skončilo, veď ti je tak príjemne. No čo robiť, keď sa leto zrazu skončí, príde jeseň a tvoj život sa vracia do starých koľají?

Prosím, len neupadaj do depresie. Chápem, že to môže byť spočiatku náročné. Svet je tiež o niečo smutnejší. Sychravé rána, kratšie dni a chladné noci. Už nemôžeš bezstarostne vybehnúť von iba v tých krátkych letných šatách. Pravdepodobne chvíľu potrvá, kým si na teplotné rozdiely zvykneš, a preto môžeš ľahko ochorieť.  Začína škola a tvoje povinnosti, od ktorých si si bez problémov odvykla, sa začínajú opäť iba zhromažďovať. V práci musíš tiež zabrať o čosi viac, pokojné obdobie dovoleniek sa skončilo a nové úlohy pribúdajú. Viem, že nič z toho neznie veľmi povzbudivo, no nemaj obavy. Jeseň nemusí byť vôbec taká zlá, ako sa ti teraz zdá.

favim-com-autumn-girl-leaves-260751

Foto: favim.com

Je prirodzené, že svoj komfort opúšťaš len ťažko, avšak niekedy je potrebné opustiť ho a prežiť aj náročnejšie obdobie.  Ak by nenastal tento „prechod“, tie vzácne letné chvíle by pre teba neboli také vzácne, stali by sa bežnými a už by si si ich ani poriadne neužila. Odpútavanie môžeš vnímať síce depresívne, ale viem, že si na tvoju starú rutinu, ktorá ťa na jeseň čaká, zvykneš celkom rýchlo.

Keď sa znovu ponoríš do svojho stereotypu, prestaneš sa ľutovať a uvedomíš si, že vlastne všetky povinnosti bez problémov zvládaš, môžeš spraviť ďalšiu skvelú vec. Vybehni niekam do prírody a poriadne sa okolo seba poobzeraj. Nie je to nádherné? Všetky tie pestré farby, vôňa vzduchu po daždi, zvuk lístia pod nohami? Jeseň ti ponúka naozaj mnoho krás a bola by to škoda, keby si sa ju rozhodla prežiť v depresií. Nesmúť za letom, ži pre prítomnosť a uži si všetko, čo ti jeseň ponúka!

Titulná foto: 500px.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife