Prídu dni, kedy si potrebuješ oddýchnuť od vonkajšieho sveta, zapáliť vonnú sviečku, po horúcom kúpeli sa schúliť pod deku s bylinkovým čajom a samozrejme, skvelou knihou, ktorá Ti pomôže ten únik z reality zrealizovať.

Ako prvá je to kniha Miluj svoje telo od Cameron Diaz, ktorá je vhodná aj pre úplné „amatérky“, ktoré chcú tú správnu motiváciu na cvičenie a starostlivosť o telo aj myseľ. Nie je to žiadny súpis cvikov alebo odporúčacích hodín vo fitku. Je to o tom, ako klasická žena môže do svojho života zaviesť pohyb bez toho, aby si na to vyhradila nejaký špeciálny čas. Táto kniha Ťa naučí, ako máš svoje telo vnímať a vysvetlí Ti, aká strava je najlepšia. Nájdeš tam aj zopár receptov, ale nie je na to zameraná. Je rozdelená na tri časti: Pohyb, strava a myseľ. Určite sa k nej utiekaj, ak stratíš motiváciu a budeš pátrať po nových podnetoch.

Ďalej za zmienku stojí Cyklická žena od Mirandy Grayovej, vďaka ktorej si budeš viac všímať svoj cyklus a podľa neho sa aj riadiť. Aj to pomôže tvojmu úspechu, keď ťa táto kniha naučí, kedy si máš plánovať stretnutia, kedy máš upratať šatník, kedy si najviac energická a kedy zase máš ten svoj týždeň zaslúženého oddychu.

Knihu, o ktorej si už asi počula, Šlabikár šťastia od P. Hiraxa Baričáka,som dostala od svojej kamarátky. Prvú aj druhú časť. Tá kniha je naozaj obšírna, nezameriava sa len na jeden faktor, ale skôr sa snaží nás autor vyzvať k Sebapremene a Sebapoznaniu, vysvetliť nám nejaké súvislosti. Je to ťažšie čítanie, musíme sa plne sústrediť, ale určite nám dá do života naozaj veľa!

V oblasti lásky by som odporúčala 5 jazykov lásky od Garyho Chapmana, ktorý nám môže pomôcť buď prekonať nejakú krízu vo vzťahu, keď pochopíme, že náš partner nám vyjadruje lásku iným spôsobom alebo teda jazykom, aký očakávame.  Môže nám tiež pomôcť v začínajúcich vzťahoch ale aj v tých dlhodobých, kde máme pocit, že by sme chceli byť viac milovaní.

Svoju polovičku môžeš zase potešiť knihou Cesta tigra ktorú napísal Bernhad Moestl. Autor strávil asi 12 rokov v Ázii, kde je aj legendárny čínsky šaolinský kláštor, kam ho priviedla jedna z jeho ciest (pracoval ako fotograf a turistický sprievodca). V jeho knihách nájdeme veľa rád o tom, ako si vyprázdniť myseľ,zbaviť sa strachu, nebáť sa konfrontácie, cítiť sa vždy rovnocenným, kráčať svojou cestou a mnoho iného. Je to pre jednoznačne pre obe pohlavia, takže je to skvelý nápad aj na darček pre partnera.

unsplash.comZobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

Nasledujúca kniha je trošku z kresťanskej literatúry, volá sa Nikdy sa nevzdávaj. Určite stojí za prečítanie, je rozdelená na 15 kapitol, medzi ktorými nájdeme napríklad kapitoly ako Poznaj sám seba,Na čom záleží, Nie si sám, Zdravie je bohatstvo a iné. Je tvorená povzbudivými príbehmi a citátmi, kde vždy môžeme nájsť odpoveď na naše trápenia.

Ako poslednú by som spomenula radu kníh Slepačia polievka pre dušu, ktorá je tiež každému známa. Tam si stačí vybrať konkrétnu oblasť života, alebo kúpiť základnú a podľa toho sa rozhodnúť. Ja mám doma asi tri, no nie je to koncové číslo. Tu sú  reálne príbehy, kde sa možno nájdeme, alebo pochopíme, že niekedy naozaj stačí Slepačia polievka pre dušu, ktorá vylieči každú chrípku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.