Všetko okolo nás prebieha až príliš rýchlo. Život plynie okolo teba tak rýchlo, že si to nedokážeš ani reálne predstaviť, a k tomu od všadiaľ pociťuješ len tlak a očakávania. Očakávania od toho, čo by si mala robiť, ako by si sa mala správať a samé upozornenia k tvojej budúcnosti, ktorá sa tu každým dňom približuje a ty stále nevieš, čo vo svojej budúcnosti budeš robiť. Ale nemaj strach. Tak ako to nevieš ty, nevie to ani ďalšia tretina planéty.

Príliš nemysli! Konaj!

Nechaj to plynúť a nezapodievaj sa myšlienkami o tom, čo príde. A čo samozrejme nepríde, ale aj tak nad tým premýšľaš. PRESTAŇ premýšľať nad svojou budúcnosťou a ži teraz! Nie je nič krajšie, ako užívať si prítomnosť, ktorá je tu a teraz. Teraz žiješ a čítaš tieto riadky, pretože si možno myslíš, že ťa nejako povzbudia, alebo sa chceš uistiť, že tu nie si so svojimi pocitmi sama. A ja ťa v tom ubezpečím. Otvor oči a otvor sa všetkým možnostiam. Netráp sa nad ľudmi, ktorí tu teraz sú, ale otázka je, či pri tebe aj ostanú. Odídu, ale ty tu nikdy nebudeš sama. Vždy tu budeš mať možnosti, možnosti života.

View this post on Instagram

Flowers in my mind 🌸 katie.one #flowers #love

A post shared by WOMANSLOOK (@womanslook) on

Užívaj si krúsu svojho života

Usmej sa. Netráp sa. Nemrač sa. Predstav si, že toto je jediný deň, kedy môžeš niečo urobiť a urob to! Nehanbi sa! Pretože najlepšie, čo môžeš v tejto chvíli teraz urobiť, je užívať si deň, ktorý tu je len pre teba a čaká na tvoje činy. Pohni svetom, pohni sebou a neseď doma. Nepremárňuj chvíle zamračená v posteli s čokoládou v ruke. Choď do mesta a kúp si kilo čokolády. Nechaj sa unášať ľudmi, nechaj plynúť veci okolo teba, ale zároveň ich vylepšuj. Pretože nezabúdaj na to, že tento život bol darovaný JEDINE TEBE. Je len na tebe, ako s ním začneš hýbať. Zatvor oči, a predstav si tú najšialenejšiu vec, ktorú máš v tejto chvíli chuť urobiť, otvor oči a sprav ju!

Pretože ty si tu tá jedinečná!

Si jedinečná osobnosť, ktorá si nezaslúži byť obmedzovaná. Bráň sa akýmkoľvek obmedzeniam! Hovorí ti niekto, čo nemáš robiť? Urob to! Nikto ti nemá právo hovoriť, čo máš robiť. A preto ži! Tancuj! Spievaj! Krič! Rob všetko pre ten pocit. Pre pocit vo chvíľach, kedy sa cítiš tak naozaj živá, šťastná a skutočná. Pretože to si! Nech si o tebe hovorí kto chce, čo chce. Neprichádzaj o chvíle byť osobou, ktorá je zo seba šťastná, šťastná so svojho života.

Hovoria ti ľudia, že máš strašný spôsob života? A čo ťa po nich! Je to tvoja vec! Tvoj život, je to jediné, čo je na tomto svete jediné tvoje! Preto nemrhaj chvíľami, nad zamýšľaním sa, čo by si mohla urobiť, nemrhaj sekundami, ktoré ťa privádzajú do depresie. Depresie budeš mať jedine vtedy, keď nezačneš poriadne žiť!

Väčšina vecí, ktoré si predstavíš, ktoré urobíš s pocitom, že to dopadne dobre, skončí presne opačne. Ale aj pád na hubu je posun dopredu, a ty tak posunieš nie len sebou, ale aj svetom, v ktorom nebudeš ty tá, ktorá bude ovplyvňovaná. To ty ovplyvníš svet! 

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.