Čestnou predsedkyňou poroty aktuálneho ročníka súťaže bude supermodelka Daniela Peštová.

V utorok 27. augusta sa v Španielskej sále Pražského hradu uskutoční finále 28. ročníka prestížnej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre Českú a Slovenskú republiku. Na galavečeri, ktorý sa začne o 20:30, sa predvedie 23 finalistiek a finalistov súťaže.

O budúcich modelkách a modeloch bude rozhodovať porota zložená z odborníkov z oblasti módy, kultúry a médií, partnerov projektu a zahraničných modelingových agentov. Zasadnú v nej napríklad výkonná riaditeľka Elite World Julia Haart, prezident Elite Model Management Vick Mihaci, prezident Women Management Piero Piazzi či spolumajiteľ agentúr Elite Prague a Elite Bratislava a riaditeľ súťaže pre Českú a Slovenskú republiku Saša Jány.

„Som hrdý na to, že sa projekt Schwarzkopf Elite Model Look stal najúspešnejšou platformou hľadania nových modelingových talentov v Čechách a na Slovensku. Svedčí o tom i 22-percentný nárast účasti v rámci tohtoročnej castingovej tour v obchodných centrách,“ poznamenal Jány, ktorý počas večera sľubuje divákom a diváčkam nielen pohladenie pre oči, ale aj kvalitný hudobný zážitok.

Čestnou predsedkyňou poroty aktuálneho ročníka súťaže sa stala supermodelka a podporovateľka nadácie Alsa Daniela Peštová: „Som rada, že môžem v roli čestnej predsedkyne poroty podporiť nádejné talenty na začiatku ich modelingovej kariéry. Dôležitú rolu hrá charizma, energia, profesionalita a dnes aj prezentácia na sociálnych sieťach,“ vymenovala Peštová.

Na slávnostnom galavečeri bude mať svoje miesto niekoľko módnych a kozmetických značiek i jedno z popredných klenotníctiev. V exkluzívnej prehliadke bude zároveň odprezentovaná kolekcia českého návrhára Lukáša Macháčka.

Počas galavečera sa pred publikom predvedú topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, ambasádorky projektu Denisa Dvořáková a Michaela Kocianová, víťazka svetového finále Elite Model Look 2013 Eva Klímková, české a slovenské topmodelky Daniela Kociánová, Linda Nývltová, Barbora Brušková, Sasha Gachulincová a víťazky svetového finále Elite Model Look 2014 Bára Podzimková a Elite Model Look 2016 Jana Tvrdíková.

Predtým, ako sa nádejné modelky a modely, vybrané počas apríla a mája na 25 kastingoch po Českej a Slovenskej republike, stretnú na slávnostnom finále súťaže, čaká ich ešte 22. augusta sústredenie v jednom z pražských hotelov.

Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka Elite Bratislava Barbora Beljaková.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.