Stratená, zmätená, bez cieľa… áno, aj takéto myšlienky mi občas poletujú hlavou. Vždy sa ich snažím rýchlo dostať preč, pretože chcem mať v hlave len pozitívne myšlienky, no občas to proste nejde. Vieš, niekedy si sadnem a rozmýšľam. Myšlienky sa mi prekrikujú v hlave, jedna cez druhú. Pýtam sa samej seba: „Čo chcem vlastne v živote dosiahnuť?“ „Mám vôbec nejaké túžby a sny?“ „A kto vlastne som?“ „Som to ja, alebo som sa stala človekom spleteným z názorov iných?“

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com
Tieto otázky, na ktoré si neviem odpovedať, sa mi stále dookola točia v hlave a ja sa na ne naďalej snažím nájsť presné odpovede. Pravda je však taká, že na tieto otázky presná odpoveď neexistuje. Napokon, na všetky otázky je viacero možných odpovedí. Každý človek má nejaký sen alebo po niečom túži. Aj keď si to často neuvedomuje. Sny môžu byť veľmi všeobecné. Ako príklad by som uviedla môj malý, veľký sen byť šťastná. Alebo môžu byť vecnejšie ako mať dobrého muža, veľkú záhradu, štyri krásne deti, mať malý krb uprostred útulnej kuchyne,… Každý sen a túžba sa ráta.

 

 

 

A nakoniec, trápi ťa, že nevieš kto si? A kto to vie? K poznaniu samého seba vedie naozaj náročná a dlhá cesta, na ktorej koniec sa kvôli uponáhľanému životu a protichodným názorom iných ľudí veľa z nás ani nedostane. Jediným receptom na zistenie, či si to skutočne ty, je robiť to čo ťa naozaj baví a napĺňa, tráviť čas s ľuďmi, ktorých miluješ a vždy si vybrať cestu, ktorá je najmilšia tebe a nie ostatným.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com
Tak sa netráp, ži a plň si svoje malé i veľké sny. A ak ešte žiadne nemáš, nevadí, rob to, čo ťa baví s ľuďmi ktorých miluješ a všetko ostatné príde. Postupne prídeš na to, že si to naozaj ty a žiješ tvoj vlastný život. Už si budeš istá v každom jednom tvojom kroku. Aj keď ešte niekedy poblúdiš, už nikdy sa nebudeš cítiť stratená. A sny sa ti začnú plniť skôr, ako zistíš ,že si po niečom takom túžila.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.