Neverím, že niečo také bolo z mojich úst vyslovené.

Kebyže mi povieš, že práve ja toto poviem, vysmiala by som ťa. Veď predsa. Ako si mi ty dlho hovoril : „Navždy ťa budem ľúbiť“. Ha… Keďže ma poznáš lepšie ako ktokoľvek určite vieš, ako veľmi ma bolí to, čo ti teraz poviem.

Možno sa pýtaš či ešte stále. Áno. Ako keby včera som bola v tvojom náručí a plakala. Lúčili sme sa. Obaja sme vedeli, že toto je náš definitívny koniec. No ani jeden z nás nemal odvahu povedať to nahlas. Tak veľmi sme sa snažili nezabudnúť na seba.

unsplash.com
zdroj: unsplash.com

Chcem, aby si vedel, že ja som nezabudla. Všade vidím tvoju tvár. Naše spomienky. Všetko mi ťa pripomína. Vidím ale aj tú prázdnotu, ktorú si po sebe zanechal. Vidím na chodníku tieň dievčaťa, ktoré ničia spomienky. Nemôžem to inak ani nazvať. Ničia ma. Pomaly, ale určite vnútri zabíjajú každú svetlú chvíľku prežitú s tebou.

Nehnevám sa na teba. Nie som ani plná nenávisti. Práve naopak. Som nesmierne šťastná, že som ťa spoznala a tvoril si podstatne dôležitú časť môjho života. Vďaka tebe som chodila svetom s úprimným úsmevom. Tento článok mal byť poňatý v tom zmysle, aby si pochopil, čo znamená navždy ťa budem ľúbiť. Áno, mal.  Nakoniec ti týmto chcem povedať, že už nemám záujem vidieť ťa. Už nikdy. Jasné, že mi chýbaš. Ale nemôžem si dovoliť takto sa trápiť. 

unsplash.comZobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

Neber to v zlom, ale ja končím. Končím s akoukoľvek snahou. Prestala som pátrať po tvojej pozornosti. Prestala som sledovať mobil, kedy mi napíšeš. Začala som si viac užívať prítomnosť. UŽ NEBUDEM zaseknutá v minulosti a čakať na teba. NEBUDEM ani to dievča, ktoré si zazrel na ulici a jedným pohľadom si si ma získal.

Prajem ti, aby si na mňa šťastne zabúdal. A raz, raz keď si na mňa spomenieš, možno sa zmením na slzu. Slzu plnú bolesti, strachu a rôznych pocitov sveta. Slzu plnej ženy, ktorá ťa bezhranične milovala len nebola dostatočne silná.. Avšak ja už budem viesť život taký, aký naozaj chcem. A aký ho chcem žiť? Bez teba. Bez strachu, kedy znova doňho zavítaš a zničíš tým všetko, čo budujem bez teba.

unsplash.comZobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com
Dovoľ mi ale teraz spraviť posledné rozhodnutie za nás. Dovoľ nám žiť život bez toho druhého. Dopraj nám šťastie. 

Viem, že cesty sveta sú nepredvídateľné. Možno sa stretneme, možno nie. Pri srdci ma zahreje, keď ťa uvidím s manželkou po tvojom boku a usmievavým dieťaťom. Ale momentálne som pripravená na život bez teba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.