V živote sa stretneme s rôznymi situáciami a je len na nás, ako s nimi zatočíme. Jednou z nich je začať odznova. Začať odznova? Má to vôbec zmysel? Zmení sa tým niečo? Čo keď to nevyjde? Čo bude po tom? Čo ak? Hlavu máš zamorenú toľkými nevypovedanými otázkami.

Ale kto ti má na ne získať odpovede, keď nie sám ty? Vieš, keď to neskúsiš, nezistíš a ja ti na to žiaľ odpovedať neviem. Život je krátky na to, aby sme neexperimentovali. Radšej celý život ľutuj to, že si to spravil a nevyšlo to, ako to, že si to nespravil a možno aj vyjsť mohlo a ani si sa o to nepokúsil. Risk je zisk. Neboj sa. Často krát nás od vecí, ktoré máme spraviť delí strach alebo práve to, keď sme už pri konci a vzdáme to. Pritom, iba kúsoček nás delí od šťastia. Sme tak blízko. Blízko svojho cieľa.

Niekedy sa jednoducho vzdáme preto, pretože sa niečo pokazí. Nemáme chuť pokračovať. Myslíme si, že z toho už nebude to, čo sme chceli a očakávali. Možno to už nebude také ako predtým, ale môže to byť niečo iné, lepšie. Preto sa neboj začať odznova. Skús to. Keď to nevyšlo s plánom A, použi plán B. Ak plán B nemáš, vytvor si ho v prítomnom okamihu. Niekedy je lepšie nič neplánovať, iba nechať veci voľne plynúť. Ani sa nenazdáš a stanú sa také veľké veci, zázraky. Možno tomu neveríš, ale nechaj sa prekvapiť. Ešte budeš rada, prečo nevyšiel pôvodný plán. Zistíš, že ten druhý stojí za to.

Zistíš, že krok ktorý si spravila, plán, ktorý si použila bolo to najlepšie, čo si mohla urobiť a urobila si. Sú dni, kedy stojíš medzi dvomi rozhodnutiami, no verím, nech sa rozhodneš akokoľvek, vždy je to správne. Vždy závisí aj na uhle pohľadu. Tak sa na to pozeraj zo stránky, z ktorej to vidieť chceš a tak sa to aj stane. Držím ti palce v ďalších rozhodovaniach a situáciách, kedy dostaneš odvahu začať odznova a nevzdáš sa. Si silná osoba, ja v teba verím!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.