Nedávno som videla nádherne video, v ktorom Will Smith hovorí o láske, manželstve a šťastí. Video malo síce len necelé tri minúty. Ale za tie minúty povedal dôležité veci.

Nikto neurobí druhého človeka šťastného. Môžete mu vyčarovať úsmev, spríjemniť deň ale neviete ho spraviť šťastným. A o tom to je. Človek môže hľadať šťastie v materiálnych veciach a iných ľuďoch a NIKDY ho nenájde. A je to popritom také jednoduché. To šťastie je v NÁS. V každom človeku je jeho šťastie. Šťastný môže byť jedine on sám. Will hovoril vo videu, ako raz povedal manželke: „Odmietam ťa urobiť šťastnou, potrebujem aby si urobila sama seba šťastnou a ukázať mi, že to je možné.“  Nepovedal jej to preto, že to s ňou vzdával ale preto, že zistil, že to dokáže len ona. Vo videu ešte hovoril, že dvaja ľudia nemajú vytvoriť jednu bytosť. Ale sú dvaja rozdielni ľudia na dvoch rozdielnych cestách. A rozhodli sme sa kráčať spolu týmito cestami. Ale jej šťastie je jej zodpovednosť a moje šťastie moja zodpovednosť.

pexels.com

Toto video mi otvorilo oči. Človek prejde zlomenými srdciami a myslí, si že musí robiť všetko pre to, aby urobil druhého šťastného. A popritom sme padli len do nejakého marketingového ošiaľu. Ale základ je, aby si TY bola sama so sebou šťastná. A každý deň robila všetko pre to, aby si ňou bola. A Jedného dňa príde do tvojho života človek, s ktorým sa budeš cítiť užasne.

Budete mať rovnaké sny, budete sa spolu smiať, budete spolu plakať pri filmoch a rozprávkach. Budete spolu tvoriť pár a každý deň vám príde nádherný aj keď bude počasie zle. Nech ste kdekoľvek vždy sa večer k sebe vrátite. A nie je nič zlé na tom. Keď sa venuj sama sebe. Nie je to sebeckosť. Je to sebaláska. Ak chceš aby ťa niekedy niekto miloval a bola milovaná, začni od SEBA.

Netvrdím, že to bude od začiatku jednoduché ale viem, že je to MOŽNÉ!

Nájdi čo ťa napĺňa, čo ťa baví aj keď zo začiatku nedostaneš za to zaplatené ale bude ťa to napĺňať. Budeš sa cítiť šťastná. Pretože si našla to čo ťa napĺňa a jedného dňa nájdeš človeka, ktorý to s tebou všekto bude podnikať. Bude ťa robiť lepším človekom, pretože ti bude pomáhať rásť a budovať lepší vzťah, život. Budeš mať podporu a oporu v ňom/jej.

Neboj sa a ži. Život je hra, tak ju hraj najlepšie ako vieš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.