Sprav ju šťastnou. Rob ju šťastnou kedykoľvek, kdekoľvek. Rob ju šťastnou každý deň. Vyčaruj jej úsmev na tvári. A napriek tomu, že mňa si šťastnou spraviť nedokázal, vzmuž sa a sprav jej každý deň krajším ako bol ten predtým.

 pexels.com

A my dvaja? Stretli sme sa náhodou. Osud to tak chcel. Asi som mala pochopiť, že po tejto zemi chodia aj naozaj úžasní muži. Asi určite. Ľúbiš však ju, si s ňou dlho, stala sa každodennou súčasťou tvojho života. Ľúbiš ju však tak veľmi, ako dávaš najavo pred ostatnými? Myslím si, že keby si ju miloval „tak veľmi“, v tú osudnú noc by si ma za ruku nechytil. Netancoval by si tak vášnivo.

A nie, nie je to moje zmýšľanie, jednoducho je čas priznať si, že ju zrejme nemiluješ tak veľmi, ako sa na prvý pohľad zdá. Chýba ti niečo? Rozmýšľaj. Správnou odpoveďou je však áno.  Chýba. Vo vzťahu, v živote …neviem. Pretože keby si ju miloval pravou, čistou a nefalšovanou pravou láskou, nevyhľadával by si pochopenie u mňa. Nepozeral by si sa na mňa s toľkou nádejou, nebol si taký trúfalý.

Jednoducho to človek cíti. Nemiluješ ju, si s ňou zo zvyku, no napriek tomu ostávaš s ňou. Napriek sebe samému, napriek svojmu srdcu, si sa rozhodol naďalej žiť v klamstve, ktoré ti prináša výhody. Rozhodol si sa pokračovať vo vzťahu, ktorý ťa nenapĺňa a ty sám veľmi dobre vieš, že to je presne tak ako píšem. …a tak si ostal s ňou. Tak ju prosím miluj úprimne a sprav ju šťastnou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.