instagram/allisonbickerstaff

Celý týždeň čakáme na piatok. Tešíme sa na to, ako si splníme posledné pracovné povinnosti a budeme si môcť užívať voľno.

Aby bol tvoj piatok ešte lepší, mala by si urobiť jednu zásadnú vec. Každé piatkové ráno by si mala spomaliť a poďakovať za všetko, čo v živote máš. Počas momentálnej situácie, ktorá vo svete vládne, by si to mala robiť o to pravidelnejšie. Mnohí z nás si až teraz uvedomili, akú hodnotu má zdravie, príroda, spoločnosť a kultúra.

Každý piatok si spomeň na všetko, za čo si v živote vďačná. Či už je to online škola, počas ktorej sa možno nenaučíš tak veľa, no zlepšíš si svoje technické zručnosti. Či už je to práca, ktorú aj napriek ťažkej situácii stále máš a nemusíš riešiť otázky, ktoré sa týkajú bývania, alebo jedla. Či už sú to nové schopnosti a koníčky, ktoré si počas lockdownu získala. Či už je to pohyb, ktorý môžeš stále vykonávať a môžeš sa hýbať hocikedy – či už pôjdeš do prírody, či si doma zacvičíš/zatancuješ, alebo niečo doma upraceš.

Pripomeň si dnes všetko, čo máš v živote. Priateľov, ktorých si nestratila ani napriek tomu, že ste od seba vzdialení. Rodinu, ktorá je silná a stojí pri tebe, podporuje ťa a je na teba hrdá. Priateľa, ktorý ťa miluje za každých podmienok a ani počas odlúčenia sa vaša láska nezmenila.

Za tieto „maličkosti“ a za týchto ľudí by si však mala byť vďačná vždy, nie iba počas celosvetovej pandémie.

Vďačnosť je vlastnosť, ktorá mnohým ľuďom chýba. Nebuď rovnaká a buduj ju v sebe. Aj týmto spôsobom si urobíš všetky piatky ešte lepšie, než boli doteraz. Budeš cítiť vnútorný pokoj, na ľudí sa budeš počas dňa viac usmievať a nič ťa nerozladí.

Možno si povieš, že to nemôže fungovať, no skús to robiť počas jedného mesiaca. Zamiluješ si to tak veľmi, že si z toho vytvoríš každodenný návyk, ktorý do tvojho života vnesie viac dobra.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife